United Airlines bestelt honderden toestellen bij Boeing en Airbus
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappij United Airlines heeft 270 nieuwe vliegtuigen besteld bij Boeing en Airbus. Het Amerikaanse Boeing mag tweehonderd toestellen van het type 737 MAX leveren, Airbus krijgt een order voor zeventig stuks van het type A321neo. In totaal is de bestelling van United zo'n 15 miljard dollar waard, schatten marktkenners.
De nieuwe toestellen moeten de kleinere, regionale vliegtuigen van United vervangen. Daarmee wil het bedrijf de strijd aangaan om klanten die bereid zijn te betalen voor meer ruimte tijdens hun vlucht. Dergelijke passagiers zijn goed voor een groter deel van de winsten van luchtvaartondernemingen.
Gecombineerd met eerdere bestellingen kan United meer dan vijfhonderd nieuwe vliegtuigen in zijn vloot opnemen in de komende vijf jaar. Tegelijkertijd wil United zo'n tweehonderd kleinere toestellen van de hand doen. Die vliegtuigen met rond de vijftig zitplaatsen worden nu ingezet op regionale vluchten in de Verenigde Staten. Ook zo'n honderd toestellen van de types 757-200 van Boeing en A319 en A320 van Airbus wil United niet meer gebruiken.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
11 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
15 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
17 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden