United-aanvaller Antony terug in Engeland voor politieonderzoek
MANCHESTER (ANP) - Manchester United-aanvaller Antony is vanuit Brazilië naar Engeland teruggekeerd om vragen van de Engelse politie te beantwoorden over beschuldigingen van huiselijk geweld. In afwachting van het onderzoek trainde en speelde de oud-Ajacied de laatste weken niet mee bij de ploeg van trainer Erik ten Hag.
Antony wordt door zijn ex-vriendin Gabriela Cavallin beschuldigd van mishandeling. De 23-jarige Braziliaan heeft de aantijgingen steeds ontkend. "Ik wil mijn onschuld bewijzen en zal volledig meewerken met de politie", herhaalde hij twee weken geleden.
Antony was begin september in Brazilië voor de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Bolivia en Peru, toen de beschuldigingen naar buiten kwamen. Bondscoach Fernando Diniz haalde hem vervolgens uit de selectie. De buitenspeler bleef daarna in zijn geboorteland om mee te werken met het onderzoek van de Braziliaanse politie.
United sprak zich eerder al uit over de situatie rond Antony, die vorige zomer van Amsterdam naar Manchester verhuisde. "Als club nemen we deze zaak serieus, waarbij we rekening houden met de impact van deze beschuldigingen en de impact van de berichtgeving op slachtoffers van misbruik", meldde de club van Ten Hag.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
19 uur geleden