Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uniper ziet in Nederland nog veel problemen voor groene waterstof

Uniper ziet in Nederland nog veel problemen voor groene waterstof

DEN HAAG (ANP) - Om van groene waterstof een succes te maken moet Nederland snel werk maken van nieuwe regelgeving en infrastructuur. Lukt dat niet op tijd, dan wordt het veel te risicovol voor energiebedrijven om miljarden euro's te investeren in de duurzame brandstof. Dat zei Dyonne Rietveld, voorzitter van de Nederlandse activiteiten van Uniper, op een congres over de energietransitie in het Rotterdamse havengebied.

Uniper heeft plannen om op de locatie van zijn elektriciteits- en warmtecentrale op de Maasvlakte een productiefaciliteit voor groene waterstof te bouwen. Die zou in 2030 moeten werken en een capaciteit van 500 megawatt krijgen, wat bijdraagt aan de vergroening van de industrie. Maar volgens Rietveld zijn er nog veel belemmeringen.

"De zorgen zitten in het feit dat vraag en aanbod niet bijeenkomen", zei ze in een panelgesprek. Daarbij is een groot probleem dat een belangrijke pijpleidingverbinding voor waterstof naar een opslaglocatie in Groningen is vertraagd. Daardoor is het industriegebied rond de Rotterdamse haven "te veel een eiland geworden" voor potentiële klanten in het achterland.

Regelgeving

Ook ontbreekt het vooralsnog aan regelgeving die de vraag naar groene waterstof kan aanjagen, terwijl die met wind- of zonnestroom opgewekte waterstof nog veel duurder is dan de fossiele variant. "Businesscases hebben een dusdanig risicoprofiel dat je daarop niet kunt investeren", aldus Rietveld op het evenement Rotterdam Energy Port. "Als we in 2030 een alternatief willen hebben, dan moeten we snel duidelijkheid hebben. Want er verdwijnt dan ook veel energie uit de markt", verwees ze naar het verbod op kolengestookte elektriciteitscentrales dat in dat jaar ingaat.

Het Duitse energieconcern Uniper streeft ernaar om tot de vroege jaren dertig van deze eeuw 8 miljard euro te investeren in schonere brandstoffen. Een deel van dat geld is bedoeld voor groene waterstof op de Maasvlakte.

Meer uit Financieel

Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

7 minuten geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

8 minuten geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

14 minuten geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

46 minuten geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

1 uur geleden
Duitse kebabketen klaagt over gebruik Krispy Kebab door KFC

BIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

3 uur geleden