Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Union St. Gillis en Leverkusen naar kwartfinales Europa League

Union St. Gillis en Leverkusen naar kwartfinales Europa League

BRUSSEL (ANP) - Bart Nieuwkoop heeft zich met zijn Belgische club Union St. Gillis geplaatst voor de kwartfinales van de Europa League. De Belgen versloegen in het Lotto Park in Brussel 1. FC Union Berlin met 3-0. Dat was voldoende, omdat de eerste wedstrijd in Berlijn in 3-3 was geëindigd.

De Duitsers hadden in de vorige ronde van de Europa League nog Ajax uitgeschakeld. De Belgen, met Nieuwkoop in de basis, kwamen in de 18e minuut op voorsprong via Teddy Teuma. In de tweede helft maakte Lazare Amani de 2-0 en in blessuretijd zorgde Loic Lapoussin voor de eindstand. Danilho Doekhi en Sheraldo Becker speelden bij de Berlijners de hele wedstrijd.

Bayer Leverkusen schakelde het Hongaarse Ferencváros uit. De Duitsers, die de eerste wedstrijd al met 2-0 hadden gewonnen, waren ook in Boedapest met 2-0 te sterk. Moussa Diaby scoorde al in de 3e minuut, Amine Adli maakte in de slotfase de 2-0. Jeremie Frimpong en Mitchel Bakker begonnen bij Leverkusen. Frimpong maakte in de tweede helft plaats voor Timothy Fosu-Mensah. Mats Knoester, voormalig speler van Heracles Almelo, stond in de verdediging bij de Hongaren.

AS Roma had aan een 0-0-gelijkspel genoeg om de laatste acht te bereiken ten koste van Real Sociedad. De ploeg van coach José Mourinho had de eerste wedstrijd thuis met 2-0 gewonnen. Georginio Wijnaldum speelde de hele wedstrijd in San Sebastián. Rick Karsdorp viel bij de Romeinen aan het einde van de eerste helft geblesseerd uit. Carlos Fernández moest bij de thuisploeg diep in blessuretijd nog met zijn tweede gele kaart van het veld.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

3 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

8 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

12 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

12 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

12 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

14 uur geleden