
Union na uitschakeling bij Ajax boos om niet gegeven strafschop
AMSTERDAM (ANP) - De spelers van Union Sint-Gillis vonden na hun uitschakeling in de Europa League door Ajax dat zij een strafschop hadden moeten krijgen tijdens het duel in Amsterdam. Doelman Remko Pasveer kwam in de laatste minuut hard in aanraking met Union-invaller Kevin Rodríguez.
Union meldde een dag na de wedstrijd via X dat Rodríguez een gebroken neus heeft opgelopen bij de botsing met Pasveer.
"Op dat moment zei het gezicht van Rodriguez voldoende. Hij bloedde overal", zei verdediger Kevin Mac Allister bij de Belgische tv-zender Sporza. "Ik zei tegen de scheidsrechter dat hij de fase zelfs niet moest checken, gewoon het bebloede gezicht."
Achtste finales
"Misschien had hij gewoon geen persoonlijkheid om nog een keer voor een penalty te fluiten. Je kunt verliezen, maar verliezen door een scheidsrechter…Wij gaan naar huis met lege handen, maar hij zal er niet minder om slapen."
Ook Noah Sadiki was uitgesproken in zijn mening. "We hebben een gast met een bloedneus die helemaal duizelig is. We hebben het allebei gezien en weten het allebei. Het was absoluut een penalty", aldus de middenvelder.
Ajax ging ondanks de 2-1-nederlaag door naar de achtste finales, na een benutte strafschop van Kenneth Taylor in de verlenging. De Amsterdammers hadden het eerste duel in België met 2-0 gewonnen. Ajacied Davy Klaassen kreeg na 25 minuten rood voor een handsbal in het strafschopgebied, waarna Promise David eveneens vanaf de stip de 2-0 maakte namens Union.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
13 uur geledenPARMA (ANP) - Mark van Bommel is een kandidaat voor de functie van hoofdtrainer van Parma. Volgens Italiaanse media heeft hij al met de Italiaanse club gesproken. Parma zou ook Alberto Gilardino en Daniele De Rossi op een lijstje hebben gezet.
13 uur geledenSALERNO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft om een onderzoek gevraagd naar de ernstige voedselvergiftiging onder spelers en stafleden. Volgens sommige Italiaanse media is er sprake van opzet. "We willen graag de oorzaak weten", liet clubdirecteur Maurizio Milan weten in een verklaring.
15 uur geledenZEIST (ANP) - NAC Breda treedt komend seizoen toe tot de Eredivisie voor vrouwen. De Brabantse club neemt de plek in van Fortuna Sittard, dat onlangs bekendmaakte te stoppen met de vrouwenafdeling.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn eerste zomeraankoop binnen. De club uit Enschede heeft Thomas van den Belt voor vier seizoenen vastgelegd. De 23-jarige middenvelder komt over van Feyenoord, waar hij niet doorbrak. Afgelopen seizoen speelde Van den Belt op huurbasis voor het Spaanse SD Castellón.
21 uur geleden