Union na 1-1 bij Genk in punten gelijk met koploper Antwerp
GENK (ANP) - Voetbalclub Union St. Gillis is in de play-offs om de Belgische titel in punten gelijk gekomen met koploper Antwerp. De club uit Brussel bleef bij Racing Genk op 1-1 steken.
Antwerp en Union hebben na vier van de zes wedstrijden in de kampioenspoule 45 punten. Genk doet ook nog mee in de titelstrijd met 42 punten. Club Brugge, dat eerder op de dag met 2-0 won van het Antwerp van trainer Mark van Bommel, is met 33 punten uitgeschakeld voor de titel.
Genk, dat de reguliere competitie als koploper had beëindigd, kwam in eigen huis op voorsprong. Mark McKenzie opende de score op aangeven van voormalig Willem II-speler Mike Trésor. Victor Boniface trok de stand nog voor de rust gelijk voor Union, waar ook Bart Nieuwkoop en Oussama El Azzouzi in de basis stonden. Boniface speelde zichzelf knap vrij en schoot de bal achter doelman Maarten Vandevoordt.
Beide ploegen zochten naar de tweede treffer na de rust. Invaller Mbwana Samatta was er in de extra tijd nog dichtbij toen hij van afstand doelman Anthony Moris probeerde te verrassen.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden