Union na 1-1 bij Genk in punten gelijk met koploper Antwerp
GENK (ANP) - Voetbalclub Union St. Gillis is in de play-offs om de Belgische titel in punten gelijk gekomen met koploper Antwerp. De club uit Brussel bleef bij Racing Genk op 1-1 steken.
Antwerp en Union hebben na vier van de zes wedstrijden in de kampioenspoule 45 punten. Genk doet ook nog mee in de titelstrijd met 42 punten. Club Brugge, dat eerder op de dag met 2-0 won van het Antwerp van trainer Mark van Bommel, is met 33 punten uitgeschakeld voor de titel.
Genk, dat de reguliere competitie als koploper had beëindigd, kwam in eigen huis op voorsprong. Mark McKenzie opende de score op aangeven van voormalig Willem II-speler Mike Trésor. Victor Boniface trok de stand nog voor de rust gelijk voor Union, waar ook Bart Nieuwkoop en Oussama El Azzouzi in de basis stonden. Boniface speelde zichzelf knap vrij en schoot de bal achter doelman Maarten Vandevoordt.
Beide ploegen zochten naar de tweede treffer na de rust. Invaller Mbwana Samatta was er in de extra tijd nog dichtbij toen hij van afstand doelman Anthony Moris probeerde te verrassen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
51 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geleden