
Union dreigt met juridische stappen tegen Mazzu en Anderlecht
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalclub Union overweegt juridische stappen te nemen tegen trainer Felice Mazzu en Anderlecht. De 56-jarige Mazzu heeft zijn contract bij Union opgezegd en is overgestapt naar de topclub uit Brussel. Volgens Union zijn daarbij de regels overtreden.
"Felice Mazzu heeft ons laten weten zijn contract bij Union op te zeggen bij de wet van 3 juli 1978", aldus Union. De club doelt daarmee op de wet die het mogelijk maakt dat iemand eenzijdig een contract opzegt, op voorwaarde dat een vergoeding wordt betaald. Volgens Union is dat niet gebeurd. "De club werd afgelopen dagen ingelicht door zijn coach dat hij in gesprek was met Anderlecht. Tot een overeenkomst tussen beide clubs kwam het echter niet. De club is verbijsterd door deze manier van handelen van zowel de coach als van de recordkampioen. We bekijken nu welke juridische stappen er kunnen ondernomen worden."
Anderlecht en Mazzu zeggen in een reactie "verrast en ontgoocheld" te zijn over de aantijgingen. Volgens Anderlecht voert het "constructief" overleg met Union over een "faire afkoopsom". Voorlopig hebben de clubs geen akkoord. "Anderlecht en Felice Mazzu betreuren dat Union deze onderhandeling op het publieke forum brengt, maar blijven bereid om tot een onderling akkoord te komen."
Unieke kans
Mazzu ondertekende in Brussel een contract voor onbepaalde tijd. Hij volgt Vincent Kompany op, die vorige week vertrok. Union werd vorig jaar onder leiding van Mazzu kampioen van de tweede klasse in België en greep dit seizoen op het hoogste niveau maar net naast de landstitel. De club van oud-Feyenoorder Bart Nieuwkoop stond vrijwel het hele seizoen bovenaan. Tijdens de play-offs moest de ploeg van Mazzu het echter afleggen tegen het Club Brugge van trainer Alfred Schreuder. Union eindigde als tweede, Anderlecht werd derde.
"Ik zal de twee unieke seizoenen bij Union Saint-Gilloise nooit vergeten", aldus Mazzu. "De ambities van Anderlecht bieden me een unieke kans die ik niet aan me voorbij mag laten gaan."
Union dreigt weliswaar met juridische stappen, maar zegt Mazzu wel dankbaar te zijn. "Tot slot wil de hele Union-familie Felice Mazzu bedanken voor de afgelopen twee jaar, waarin de promotie en een fantastische tweede plaats werden behaald."
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft de eerste competitiewedstrijd sinds het ontslag van trainer Erik ten Hag gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt eindigde in 3-1. Oranje-international Mark Flekken en oud-PSV'er Malik Tillman hadden een basisplaats gekregen van de Deen Kasper Hjulmand, die is aangesteld als opvolger van Ten Hag.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Jong PSV is ook na vijf competitiewedstrijden in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer Stijn Schaars leek bij Almere City FC de eerste nederlaag te lijden. Jong PSV draaide een achterstand van 2-0 bij rust alsnog om in een zege: 2-4.
5 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Vitesse heeft de terugkeer in het betaald voetbal niet kunnen opluisteren met een resultaat. De Arnhemse club verloor op vrijdagavond met 4-0 bij Jong AZ. Vitesse blijft laatste in de eerste divisie met -12 punten. Jong AZ veroverde de eerste 3 punten.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig niet beschikken over Antonio Rüdiger. De 32-jarige Duitse verdediger heeft een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Real meldt niet hoe lang Rüdiger aan de kant staat, maar volgens Spaanse media gaat het om meerdere maanden.
7 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De staking van duizenden werknemers bij de defensietak van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing gaat door. De stakers verwerpen een voorlopig akkoord dat door vakbond IAM deze week werd gesloten met Boeing. In dat akkoord werden onder meer afspraken over loonsverhogingen en pensioenen gemaakt, maar volgens de stakers biedt Boeing onvoldoende.
8 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Vitesse speelt vrijdagavond bij de rentree in de eerste divisie met een op het laatste moment in elkaar gezet elftal tegen Jong AZ. De Arnhemse club had woensdag nog maar negen spelers onder contract. In aanloop naar het duel slaagde de Arnhemse club erin om de selectie dusdanig aan te vullen dat er op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer afgetrapt kan worden.
8 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Het uitvak voor het competitieduel in de eerste divisie tussen Jong AZ en Vitesse is volledig gevuld. Op het AFAS-trainingscomplex van de Alkmaarse voetbalclub is plaats voor 180 toeschouwers van de bezoekende club. De supporters reisden met een bus en tientallen auto's naar Wijdewormer om bij de eerste wedstrijd van Vitesse te zijn. Vitesse beschikt over twintig speelgerechtigde voetballers.
8 uur geleden