Union Berlin wil met Feyenoord en UEFA in gesprek na rellen
ROTTERDAM (ANP/DPA) - FC Union Berlin wil met Feyenoord en de UEFA in gesprek over ongeregeldheden rond het groepsduel tussen beide ploegen van donderdag in de Conference League. De Duitse club klaagt over lange wachtrijen voor De Kuip. Ook zou de politie buitensporig hard hebben ingegrepen.
"In onze ogen mag het niet zo zijn dat honderden fans van ons met tickets voor rust nog niet in het stadion zaten", zegt woordvoerder Christian Arbeit van de club uit Berlijn. "Ook heb ik beelden gezien van fans van ons die het slachtoffer zijn geworden van hard ingrijpen van de politie. Al met al is dit onaanvaardbaar voor ons", aldus Arbeit. "We zullen moeten bekijken hoe dit op Europees niveau heeft kunnen gebeuren."
De politie heeft voor, tijdens en na de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen FC Union Berlin (3-1) in totaal 75 mensen aangehouden. 59 Duitse fans werden opgepakt in de Rotterdamse wijk Lombardijen. Zij waren volgens een politiewoordvoerder uit op een confrontatie met supporters van Feyenoord.
Onrustig
In de buurt van De Kuip werd het onder meer onrustig toen een groep van honderden Duitse supporters in een optocht vanaf de Oude Haven richting het stadion liep. De Mobiele Eenheid begeleidde de stoet. Toen die op de Oranjeboomstraat te langgerekt werd, vroeg de ME de kopgroep om stil te staan zodat de groep bij elkaar bleef. "Dat viel in verkeerde aarde, en de kopgroep begon op de ME in te slaan", verklaarde een woordvoerder van politie. De ME heeft vervolgens de orde hersteld door met wapenstokken terug te slaan, zegt de politie.
Daarbij kreeg de ME hulp van een politiehond, die drie Berlin-supporters en onbedoeld een ME'er beet. Zij zijn alle vier door ambulancepersoneel nagekeken en behandeld en hoefden niet naar het ziekenhuis. De Duitse fans werden na hun medische behandeling aangehouden.
Wachten
Omdat de tocht vanaf de Oude Haven lang duurde, moest een deel van de supportersgroep vervolgens tijdens de wedstrijd voor het stadion wachten om binnen te komen. Tijdens het wachten staken de supporters vuurwerk af. Een politiepaard schrok daarvan, waardoor het paard en de agent allebei vielen en lichtgewond raakten.
Een delegatie Union Berlin was woensdagavond het doelwit van de aanval van zo'n twintig hooligans in een bar in Rotterdam. Onder anderen voorzitter Dirk Zingler en directielid Oskar Kosche behoorden tot de groep van 25 personen die woensdagavond in horecagelegenheid De Huismeester werden bekogeld met stoelen en andere voorwerpen. Eén vrouw uit het Duitse gezelschap raakte lichtgewond en moest naar het ziekenhuis.
Union Berlin en Feyenoord treffen elkaar op 4 november in Berlijn.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid eist dat Javier Tebas aftreedt als voorzitter van de Spaanse voetbalcompetitie La Liga en vicevoorzitter van de Spaanse voetbalbond. De topbestuurder vergeleek de propagandamethoden van Real onlangs met die van het naziregime in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenSPLIT (ANP) - De Kroatische voetbalbond onderzoekt welke supporters van Hajduk Split zich donderdag hebben misdragen rond en tijdens het thuisduel met Ajax in de Conference League. "We blijven ons inzetten voor een voetbalwereld waarin geen plaats is voor racisme, antisemitisme, discriminatie of enige andere vorm van haat", laat de bond in een statement weten.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Assistent-trainers Dennis van der Ree en Maikel van der Werff nemen tijdelijk de coaching over bij PEC Zwolle, meldt de Eredivisieclub. De twee vervangen de dinsdag ontslagen hoofdtrainer Henry van der Vegt.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.
1 dag geleden