Union Berlin schorst spits Fofana na weigeren hand trainer
BERLIJN (ANP) - Union Berlin schorst spits David Fofana omdat hij dinsdag de hand weigerde van trainer Urs Fischer. Dat gebeurde tijdens het verloren Champions League-duel met Napoli (0-1). Fofana moet een week toekijken.
Daardoor mist de Ivoriaan de Bundesliga-wedstrijd tegen Werder Bremen zaterdag en het bekerduel met VfB Stuttgart, volgende week dinsdag. Fofana zal daarnaast individueel trainen.
De 20-jarige Chelsea-huurling was het niet eens met zijn wissel tegen Napoli. Toen hij het veld uitkwam, keek hij zijn trainer niet aan en weigerde hij zijn hand. Fischer was daar achteraf niet over te spreken: "Maar ik hoop dat hij leert van dit soort situaties. Voetbal is een teamsport en dan moet je je soms aanpassen", aldus de oefenmeester.
Union Berlin verkeert in slechte vorm. De ploeg verloor de laatste negen wedstrijden en staat op plek vijftien in de competitie. In de Champions League staat het puntloos onderaan in groep C.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
49 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
11 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
15 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
23 uur geleden