Union Berlin pakt eerste punt in Champions League bij Napoli
NAPELS (ANP) - Union Berlin heeft het eerst punt gepakt in de Champions League. De Duitsers van coach Urs Fischer speelden 1-1 bij de Italiaanse landskampioen Napoli en beëindigden daarmee een reeks van twaalf nederlagen op rij in alle competities.
Napoli kwam vlak voor de rust op voorsprong in het Stadio Diego Armando Maradona nadat eerder al een doelpunt van de Italianen was afgekeurd door scheidsrechter Danny Makkelie. Een opstuitende bal ging via het hoofd van Matteo Politano achter doelman Frederik Rønnow. In de tweede helft kwam Union terug. Een snelle tegenaanval mondde uit in een schot van Sheraldo Becker dat werd gekeerd door keeper Alex Meret. David Datro Fofana schoot de rebound binnen. Rønnow redde in de extra tijd nog knap op een schot van Khvicha Kvaratskhelia.
Napoli heeft in de groep 7 punten en staat tweede achter koploper Real Madrid dat later thuis tegen SC Braga speelt. Union staat laatste met 1 punt. Braga heeft er 3.
Real Sociedad
Real Sociedad won voor de tweede keer van Benfica. Na de 0-1 in Lissabon werd het 3-1 in San Sebastián. De Spanjaarden liepen in de eerste helft uit naar een 3-0-voorsprong via doelpunten van Mikel Merino, Mikel Oyarzabal en Ander Barrenetxea. Een doelpunt van Sociedad werd nog afgekeurd wegens hands en Brais Méndez schoot nog een strafschop op de paal. Rafa Silva scoorde in de tweede helft voor Benfica.
De Portugezen zijn nog zonder punten in groep D. Real Sociedad gaat met 10 punten uit vier wedstrijden aan de leiding. Internazionale heeft 7 punten en RB Salzburg 3.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
11 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
11 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden