Union Berlin pakt eerste punt in Champions League bij Napoli
NAPELS (ANP) - Union Berlin heeft het eerst punt gepakt in de Champions League. De Duitsers van coach Urs Fischer speelden 1-1 bij de Italiaanse landskampioen Napoli en beëindigden daarmee een reeks van twaalf nederlagen op rij in alle competities.
Napoli kwam vlak voor de rust op voorsprong in het Stadio Diego Armando Maradona nadat eerder al een doelpunt van de Italianen was afgekeurd door scheidsrechter Danny Makkelie. Een opstuitende bal ging via het hoofd van Matteo Politano achter doelman Frederik Rønnow. In de tweede helft kwam Union terug. Een snelle tegenaanval mondde uit in een schot van Sheraldo Becker dat werd gekeerd door keeper Alex Meret. David Datro Fofana schoot de rebound binnen. Rønnow redde in de extra tijd nog knap op een schot van Khvicha Kvaratskhelia.
Napoli heeft in de groep 7 punten en staat tweede achter koploper Real Madrid dat later thuis tegen SC Braga speelt. Union staat laatste met 1 punt. Braga heeft er 3.
Real Sociedad
Real Sociedad won voor de tweede keer van Benfica. Na de 0-1 in Lissabon werd het 3-1 in San Sebastián. De Spanjaarden liepen in de eerste helft uit naar een 3-0-voorsprong via doelpunten van Mikel Merino, Mikel Oyarzabal en Ander Barrenetxea. Een doelpunt van Sociedad werd nog afgekeurd wegens hands en Brais Méndez schoot nog een strafschop op de paal. Rafa Silva scoorde in de tweede helft voor Benfica.
De Portugezen zijn nog zonder punten in groep D. Real Sociedad gaat met 10 punten uit vier wedstrijden aan de leiding. Internazionale heeft 7 punten en RB Salzburg 3.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
20 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
20 uur geleden