Union Berlin na zes speelronden verrassende koploper Bundesliga
KEULEN (ANP) - Sheraldo Becker staat na zes speelronden met 1. FC Union Berlin aan kop van de Bundesliga. De aanvaller uit Amsterdam, dit seizoen al goed voor vijf competitietreffers, won met zijn ploeg de uitwedstrijd tegen 1. FC Köln: 0-1.
Timo Hübers opende al in de 3e minuut de score 0-1. Jordan Pefok miste in de 10e minuut een strafschop voor de bezoekers uit de hoofdstad. 1. FC Köln speelde vanaf de 81e minuut met een man minder. Luca Kilian moest na een tweede gele kaart van het veld. Becker werd in de 75e minuut gewisseld.
Union Berlin heeft nu een voorsprong van 1 punt op SC Freiburg, dat met Mark Flekken op doel niet van Borussia Mönchengladbach wist te winnen (0-0). Bayern München, TSG 1899 Hoffenheim, en Borussia Dortmund volgen op 2 punten.
Bayern München verspeelde zaterdag in blessuretijd een thuiszege op VfB Stuttgart (2-2). Serhou Guirassy benutte een strafschop die Matthijs de Ligt had veroorzaakt. Borussia Dortmund ging zonder de geblesseerde Donyell Malen kansloos onderuit tegen RB Leipzig (3-0).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
2 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
6 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
9 uur geleden