Union Berlin bij Real Madrid zonder Knoche, wellicht met Bonucci
MADRID (ANP/DPA) - Union Berlin moet het woensdag in de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League bij Real Madrid doen zonder Robin Knoche. De verdediger is vanwege een blessure in Berlijn achtergebleven en wordt waarschijnlijk vervangen door Leonardo Bonucci. De van Juventus overgekomen Italiaan speelt dan zijn eerste wedstrijd in het shirt van de Duitse club.
"Het wordt een geweldige uitdaging. Ik denk dat we ons daarop moeten verheugen", zei Union-trainer Urs Fischer over het duel met de Madrilenen die recordkampioen zijn in de Champions League. Zijn ploeg moet tegen Real "volwassen voor de dag komen" en "veel goede beslissingen nemen", zei de coach. "Dit is iets eenmaligs. Vooral geloof ik dat dit een beloning voor het vorige seizoen is. We hebben veel geïnvesteerd en verdienen die beloning."
Union Berlin promoveerde in 2019 voor het eerst naar de Bundesliga. Na een elfde, zevende en vijfde plaats kwalificeerde de club zich in 2023 met de vierde plaats voor de Champions League. Bij de Berlijnse club spelen voormalig Vitesse-speler Danilo Doekhi en Sheraldo Becker, oud-speler van PEC Zwolle en ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
9 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
12 uur geleden