Union Berlin bij Real Madrid zonder Knoche, wellicht met Bonucci
MADRID (ANP/DPA) - Union Berlin moet het woensdag in de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League bij Real Madrid doen zonder Robin Knoche. De verdediger is vanwege een blessure in Berlijn achtergebleven en wordt waarschijnlijk vervangen door Leonardo Bonucci. De van Juventus overgekomen Italiaan speelt dan zijn eerste wedstrijd in het shirt van de Duitse club.
"Het wordt een geweldige uitdaging. Ik denk dat we ons daarop moeten verheugen", zei Union-trainer Urs Fischer over het duel met de Madrilenen die recordkampioen zijn in de Champions League. Zijn ploeg moet tegen Real "volwassen voor de dag komen" en "veel goede beslissingen nemen", zei de coach. "Dit is iets eenmaligs. Vooral geloof ik dat dit een beloning voor het vorige seizoen is. We hebben veel geïnvesteerd en verdienen die beloning."
Union Berlin promoveerde in 2019 voor het eerst naar de Bundesliga. Na een elfde, zevende en vijfde plaats kwalificeerde de club zich in 2023 met de vierde plaats voor de Champions League. Bij de Berlijnse club spelen voormalig Vitesse-speler Danilo Doekhi en Sheraldo Becker, oud-speler van PEC Zwolle en ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
38 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
52 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
4 uur geleden