Union Berlin bij Real Madrid zonder Knoche, wellicht met Bonucci
MADRID (ANP/DPA) - Union Berlin moet het woensdag in de eerste wedstrijd in de groepsfase van de Champions League bij Real Madrid doen zonder Robin Knoche. De verdediger is vanwege een blessure in Berlijn achtergebleven en wordt waarschijnlijk vervangen door Leonardo Bonucci. De van Juventus overgekomen Italiaan speelt dan zijn eerste wedstrijd in het shirt van de Duitse club.
"Het wordt een geweldige uitdaging. Ik denk dat we ons daarop moeten verheugen", zei Union-trainer Urs Fischer over het duel met de Madrilenen die recordkampioen zijn in de Champions League. Zijn ploeg moet tegen Real "volwassen voor de dag komen" en "veel goede beslissingen nemen", zei de coach. "Dit is iets eenmaligs. Vooral geloof ik dat dit een beloning voor het vorige seizoen is. We hebben veel geïnvesteerd en verdienen die beloning."
Union Berlin promoveerde in 2019 voor het eerst naar de Bundesliga. Na een elfde, zevende en vijfde plaats kwalificeerde de club zich in 2023 met de vierde plaats voor de Champions League. Bij de Berlijnse club spelen voormalig Vitesse-speler Danilo Doekhi en Sheraldo Becker, oud-speler van PEC Zwolle en ADO Den Haag.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
2 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
5 uur geleden