Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever zakt op Damrak na overnamepoging consumententak GSK

Unilever zakt op Damrak na overnamepoging consumententak GSK

AMSTERDAM (ANP) - Unilever werd maandag flink lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat het levensmiddelenconcern interesse heeft in een overname van de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK). De divisie, die onder meer Advil-pijnstillers en Sensodyne-tandpasta maakt, zou volgens Unilever goed passen in de plannen van het concern om zich meer op gezondheid, beauty en hygiëne te richten.

Unilever zakte ruim 5 procent in de AEX. Het concern bevestigde eind vorig jaar een bod te hebben gedaan op de consumententak van GSK. De besturen van GSK en van farmaceut Pfizer, dat een minderheidsbelang heeft in GSK, vonden het bod van naar verluidt zo'n 60 miljard euro te laag. Persbureau Bloomberg meldde dat Unilever al met banken heeft gesproken om extra financiering te krijgen om mogelijk met een hoger bod te komen. Een overname van de GSK-divisie zou de grootste ooit zijn voor Unilever. GSK steeg dik 5 procent in Londen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent lager op 777,43 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 1078,30 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. In de VS hebben beleggers een lang weekend vanwege Martin Luther King Day.

Shell

Beleggers reageerden daarnaast op het besluit van de Chinese centrale bank om het belangrijkste rentetarief voor het eerst in bijna twee jaar te verlagen. De renteverlaging werd aangekondigd kort voordat bleek dat de economische groei in het laatste kwartaal van 2021 een verdere vertraging liet zien.

Olie- en gasconcern Shell (plus 1 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Heineken won 0,6 procent. FNV heeft een aangekondigde staking bij de bierbrouwer opgeschort tot dinsdag 18 januari 15.00 uur. De vakbond gaat in op een uitnodiging van het concern om het cao-overleg te hervatten. Afgelopen vrijdag werd er voor het eerst in ruim 25 jaar gestaakt bij Heineken.

Credit Suisse

Retail Estates daalde 0,3 procent. Het winkelvastgoedfonds verwacht dat de omzet in Nederland in de periode van de lockdown mogelijk de helft lager uitvalt dan normaal. In Zürich verloor Credit Suisse 0,8 procent. De voorzitter van de Zwitserse bank is per direct afgetreden omdat hij quarantaineregels heeft geschonden. Antonio Horta-Osorio was slechts negen maanden president-commissaris bij de bank.

De euro was 1,1425 dollar waard tegen 1,1420 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 84,43 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 86,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Arbo Unie: ziekteverzuim nauwelijks hoger door griep

NIEUWEGEIN (ANP) - Het ziekteverzuim onder werknemers in Nederland was in de vierde week van dit jaar niet veel hoger dan in die week de afgelopen twee jaren, meldt de Arbo Unie. Woensdag maakten het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel nog bekend dat het aantal griepgevallen vorige week het hoogste niveau van de afgelopen jaren heeft bereikt.

20 minuten geleden
ACM berispt bedrijf om mogelijke marktmanipulatie bij gashandel

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een groot internationaal bedrijf op de vingers getikt. Het bedrijf, een "grote speler" waarvan de naam niet is bekendgemaakt, heeft volgens de toezichthouder mogelijk de Nederlandse groothandelsmarkt voor gas gemanipuleerd.

1 uur geleden
Moederbedrijf Biscoff-speculoos en Snelle Jelle boekt recordjaar

LEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-koekjes en ook het moederbedrijf van Snelle Jelle en Peijnenburg, zag de verkopen afgelopen jaar naar recordhoogte stijgen. De speculooskoekjes van de Belgische koekjesbakker vonden dusdanig gretig aftrek dat het bedrijf dit jaar maar een beperkte groei aankan, meldt topman Jan Boone in een toelichting op de cijfers.

1 uur geleden
Ørsted snijdt in investeringen in windmolenparken

FREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Windenergiebedrijf Ørsted investeert tot en met 2030 een kwart minder dan volgens eerdere plannen. Het Deense concern kampt met een reeks tegenslagen door kostenstijgingen, vooral op de windenergiemarkt van de Verenigde Staten. Daar schreef het bedrijf honderden miljoenen euro's af.

1 uur geleden
Onderzoek: sportketen Decathlon gelinkt aan uitbuiting in China

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Sportwinkelketen Decathlon heeft zich indirect schuldig gemaakt aan uitbuiting in China. Dat beweren Franse onderzoeksjournalisten van de non-profitorganisatie Disclose en het Franse tv-programma Cash Investigation. Volgens de journalisten werkt Decathlon met een onderaannemer die zich schuldig maakt aan gedwongen arbeid van Oeigoeren, een onderdrukte moslimminderheid in China.

1 uur geleden
Gucci zet creatief directeur aan de kant

FLORENCE (ANP) - Creatief directeur Sabato De Sarno van Gucci vertrekt bij het luxe Italiaanse modemerk. Gucci heeft de samenwerking met de Italiaanse ontwerper opgezegd.

3 uur geleden
ING daalt, ArcelorMittal stijgt op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. De bank zag de winst vorig jaar met ruim een tiende dalen, mede door lagere rente-inkomsten. Ook moest ING meer geld opzijzetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Volgens topman Steven van Rijswijk is het resultaat wel "op een hoog niveau" gebleven na het zeer sterke 2023. Voor dit jaar stelt Van Rijswijk "waakzaam" te blijven door de aanhoudende geopolitieke onzekerheid en gemengde economische vooruitzichten. Het aandeel zakte bijna 3 procent.

3 uur geleden