Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever zakt op Damrak na overnamepoging consumententak GSK

Unilever zakt op Damrak na overnamepoging consumententak GSK

AMSTERDAM (ANP) - Unilever werd maandag flink lager gezet op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten het nieuws dat het levensmiddelenconcern interesse heeft in een overname van de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK). De divisie, die onder meer Advil-pijnstillers en Sensodyne-tandpasta maakt, zou volgens Unilever goed passen in de plannen van het concern om zich meer op gezondheid, beauty en hygiëne te richten.

Unilever zakte ruim 5 procent in de AEX. Het concern bevestigde eind vorig jaar een bod te hebben gedaan op de consumententak van GSK. De besturen van GSK en van farmaceut Pfizer, dat een minderheidsbelang heeft in GSK, vonden het bod van naar verluidt zo'n 60 miljard euro te laag. Persbureau Bloomberg meldde dat Unilever al met banken heeft gesproken om extra financiering te krijgen om mogelijk met een hoger bod te komen. Een overname van de GSK-divisie zou de grootste ooit zijn voor Unilever. GSK steeg dik 5 procent in Londen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent lager op 777,43 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 1078,30 punten. Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent. In de VS hebben beleggers een lang weekend vanwege Martin Luther King Day.

Shell

Beleggers reageerden daarnaast op het besluit van de Chinese centrale bank om het belangrijkste rentetarief voor het eerst in bijna twee jaar te verlagen. De renteverlaging werd aangekondigd kort voordat bleek dat de economische groei in het laatste kwartaal van 2021 een verdere vertraging liet zien.

Olie- en gasconcern Shell (plus 1 procent) was de sterkste stijger in de AEX. Heineken won 0,6 procent. FNV heeft een aangekondigde staking bij de bierbrouwer opgeschort tot dinsdag 18 januari 15.00 uur. De vakbond gaat in op een uitnodiging van het concern om het cao-overleg te hervatten. Afgelopen vrijdag werd er voor het eerst in ruim 25 jaar gestaakt bij Heineken.

Credit Suisse

Retail Estates daalde 0,3 procent. Het winkelvastgoedfonds verwacht dat de omzet in Nederland in de periode van de lockdown mogelijk de helft lager uitvalt dan normaal. In Zürich verloor Credit Suisse 0,8 procent. De voorzitter van de Zwitserse bank is per direct afgetreden omdat hij quarantaineregels heeft geschonden. Antonio Horta-Osorio was slechts negen maanden president-commissaris bij de bank.

De euro was 1,1425 dollar waard tegen 1,1420 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent meer op 84,43 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 86,45 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

4 uur geleden
Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

5 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

7 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

8 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

10 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

10 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

10 uur geleden