Unilever wint op Damrak na goed ontvangen kwartaalbericht
AMSTERDAM (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever was donderdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Het concern presenteerde kwartaalcijfers die beter waren dan verwacht, geholpen door sterke groei op de Indiase en Chinese markt. Daarnaast waren beleggers opgetogen over het nieuwe aandeleninkoopprogramma ter waarde van 3 miljard euro dat het bedrijf achter merken als Ola, Zwitsal en Persil aankondigde.
Het aandeel Unilever sloot uiteindelijk 3,4 procent hoger en was de sterkste stijger binnen de AEX. De graadmeter met de 25 grootste fondsen op het Damrak sloot 0,2 procent in de min op 710,47 punten. Eerder tijdens de sessie steeg de index juist nog tot een nieuwe recordhoogte.
Een ander zwaargewicht in de index, Shell, verloor uiteindelijk 1,1 procent. Eerder op de dag stond het aandeel nog op winst nadat het bedrijf weer een kwartaalwinst kon rapporteren. Het olie- en gasconcern profiteerde van de hogere olieprijzen en kostenbesparingen. Unibail-Rodamco-Westfield zakte 1,6 procent. De eigenaar van winkelcentra had afgelopen kwartaal last van de lockdowns in veel landen en zag de omzet flink dalen. Chemicaliƫndistributeur IMCD, die ook met cijfers kwam, daalde 1,3 procent.
Nokia
De MidKap verloor 0,2 procent tot 1043,75 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren een fractie, de DAX in Frankfurt gaf 0,9 procent prijs.
In Helsinki werd Nokia 8,4 procent meer waard dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Finse maker van netwerkapparatuur. Airbus steeg dik 1 procent in Parijs. De vliegtuigbouwer boekte in het eerste kwartaal weer winst, na het verlies een jaar eerder. Lufthansa zakte ruim 3 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern leed opnieuw een fors kwartaalverlies door de reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie.
De euro steeg tot 1,2109 dollar, van 1,2096 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,2 procent duurder op 64,62 dollar. Brentolie klom 1,3 procent in prijs, tot 68,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.
14 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
50 minuten geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse budgetluchtvaartmaatschappij Ryanair heeft afgelopen kwartaal flink minder winst gemaakt. Dat komt door de boete van meer dan 255 miljoen euro die de Italiaanse mededingingsautoriteit in december oplegde. De toezichthouder stelde dat Ryanair zijn dominante positie misbruikte om reisbureaus de toegang tot zijn diensten te blokkeren.
1 uur geledenSINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.
2 uur geledenSINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
8 uur geleden