Unilever verwacht dat prijzen grondstoffen nog verder stijgen
LONDEN (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever verwacht dat de stijging van de prijzen van grondstoffen waarschijnlijk tot halverwege volgend jaar doorzet. "De top is nog niet bereikt", zegt topman Alan Jope. Het bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Magnum heeft zijn prijzen de afgelopen periode verhoogd om te compenseren voor de hogere kosten. Ook andere fabrikanten van consumentengoederen hebben prijsstijgingen doorgevoerd, zoals verzorgings- en schoonmaakmiddelenconcern Procter & Gamble.
Nu de economie snel herstelt van de coronacrisis, is er aan allerlei materialen gebrek. Daarnaast zijn ook transport, energie en arbeid duurder geworden. "Dit soort inflatie hebben we de afgelopen twintig jaar niet gezien", aldus Jope. Hij kan nog niet zeggen of de prijzen van Unilever de komende kwartalen harder moeten stijgen om daarvoor te compenseren. Het concern gaat ook kijken hoe het zelf op de kosten kan besparen.
In totaal daalden de verkopen van Unilever in het derde kwartaal met 1,5 procent vergeleken met een jaar eerder. Dat komt door de impact van de coronapandemie in Zuidoost-Azië en de lockdownmaatregelen in die regio. In landen als Indonesië, Vietnam en Thailand is de vaccinatiegraad relatief nog laag.
Totale omzet
De totale omzet nam wel met 4 procent toe, naar 13,5 miljard euro. Dat komt vooral doordat Unilever de prijzen heeft verhoogd en ook door overnames. Een winstcijfer is niet bekendgemaakt.
Unilever meldt dat de operationele afsplitsing van de theetak begin oktober is afgerond en focust zich nu op de volgende fase voor het bedrijf. De opties zijn een beursgang, verkoop of een partnerschap. Jope wilde niet zeggen welke mogelijkheid het waarschijnlijkst is. Bij een beursgang is Amsterdam volgens hem wel nog steeds de meest logische keus omdat het hoofdkwartier van de theedivisie in Nederland is gevestigd.
Het concern kijkt al sinds midden vorig jaar naar de toekomst van de divisie, met merken als Lipton en Pukka. Naar verluidt heeft het bedrijf het afgelopen kwartaal contact opgenomen met potentiële kopers voor het onderdeel, dat zo'n 4 miljard euro zou moeten opleveren.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
41 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
1 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
4 uur geleden