Unilever verlengt partnerverlof tot zes weken
UTRECHT (ANP) - Honderden Nederlandse werknemers bij Unilever krijgen vanaf 1 juli recht op langer verlof rond de bevalling van hun partner. Volgens vakbond CNV is dat afgesproken in een nieuwe cao.
Partners kunnen straks rekenen op een volledig doorbetaald verlof van zes weken. Tot 1 juli geldt bij Unilever nog de huidige regeling van 10 dagen partnerverlof, ook volledig doorbetaald. De vakbond benadrukt dat het partnerverlof bij Unilever een stuk beter geregeld is dan bij veel andere bedrijven.
Het gaat om een cao die loopt van 1 juli 2019 tot 1 oktober 2020. De afspraken gelden voor ongeveer 1500 werknemers. Per 1 januari dit jaar gaan de lonen met 2,6 procent omhoog, en per 1 juli nog eens met 0,65 procent. Daarnaast krijgen de werknemers een eenmalige uitkering van 850 euro.
Akkoord
De achterban van CNV is in meerderheid akkoord gegaan. Toch is de vakbond niet helemaal tevreden. "De loonsverhoging had beter gekund, gezien de resultaten van Unilever", erkent CNV-onderhandelaar Jeroen Warnaar. "En we zijn ook niet blij met de manier waarop Unilever een flexregeling bij een van de vestigingen - die van Ben & Jerry’s in Hellendoorn - er nu via de cao heeft doorgedrukt. Maar uiteindelijk beslist de meerderheid."
Bij Unilever in Nederland werken in totaal zo'n 3100 mensen. Een groot deel van het personeel valt niet onder deze cao, bijvoorbeeld internationaal personeel of leidinggevenden.
Het Brits-Nederlandse was- en levensmiddelenconcern maakte daarnaast dinsdag bekend dat inmiddels de helft van de 14.000 managers wereldwijd vrouw is. Van de managersfuncties in Nederland zou inmiddels meer dan de helft door vrouwen worden bekleed. Unilever zegt de laatste jaren extra rekening te hebben gehouden met gendergelijkheid in de werving van personeel. Het evenwicht tussen mannen en vrouwen in managementfuncties is een jaar eerder bereikt dan gepland, laat het concern met wereldwijd 155.000 werknemers weten.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
16 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden