Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever verkoopt voedselmerk Unox aan Zwanenberg Food Group

Unilever verkoopt voedselmerk Unox aan Zwanenberg Food Group

ROTTERDAM (ANP) - Levensmiddelenconcern Unilever verkoopt zijn merken Unox en Zwan aan vleesproductenmaker Zwanenberg Food Group. Dinsdag maakte Unilever al bekend Conimex te verkopen aan voedings- en drankenbedrijf Paulig.

Er werden geen financiële details gemeld over de verkoop van Unox en Zwan die volgend jaar afgerond moet worden. De merken zijn beide bijna honderd jaar onderdeel geweest van Unilever, aldus het bedrijf. Zwanenberg wil ook de productielijnen van Unilever voor soepen in stazakken overnemen. Eerder nam dat bedrijf uit Almelo al een Unox-fabriek in Oss over.

Unox is vooral bekend van de rookworsten. "Unox is een geliefd en iconisch merk in Nederland en de beslissing om er afstand van te doen is niet gemakkelijk geweest", zegt Heiko Schipper, hoofd van de voedingsdivisie van Unilever. "De associatie met Nederlandse winteractiviteiten, zoals de nieuwjaarsduik in Scheveningen en schaatsevenementen, heeft zijn plaats in de Nederlandse cultuur gevestigd. In België wordt Zwan geassocieerd met comfort en nostalgie en met snelle en gemakkelijke maaltijden, waardoor het een geliefd onderdeel is van het dagelijkse Belgische leven."

Toeleveringsketen

De vlees- en soepproducten van Unox en Zwan vereisen volgens Unilever onder meer een specifieke toeleveringsketen, waardoor ze "minder schaalbaar zijn binnen de bredere voedingsmiddelenportfolio". Unox Noodles en Cup-a-Soup-producten blijven nog wel onderdeel van die tak van Unilever.

Zwanenberg produceert al jaren voor Unox en Zwan. "Na de overname van de Unilever-fabriek in Oss in 2018 is het verwerven van Unox en Zwan een mooie toevoeging die perfect aansluit bij onze ambities", aldus topman Sjoerd van der Laan. Het bedrijf produceert naast vleesproducten ook snacks, soepen, sauzen en vegetarische producten.

Belangrijkste merken

Het Finse Paulig neemt Conimex over voor een niet nader genoemd bedrag, werd dinsdag bekend. Conimex staat bekend om zijn assortiment aan maaltijdingrediënten, kroepoek, soepen, sauzen en kruiden.

Unilever wil zich richten op zijn belangrijkste merken, zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Wereldwijd telt Unilever ongeveer vierhonderd merken. In maart meldde Unilever nog de ijsjesdivisie, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, te willen afsplitsen. Het Britse Sky News meldde vorige maand dat de multinational zijn dochtermerk De Vegetarische Slager ook van de hand wil doen.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

1 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

3 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

3 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

3 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

3 uur geleden