Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever verkoopt De Vegetarische Slager aan concurrent Vivera

Unilever verkoopt De Vegetarische Slager aan concurrent Vivera

ROTTERDAM (ANP) - Levensmiddelenconcern Unilever verkoopt De Vegetarische Slager aan concurrent Vivera. Het Britse Sky News maakte al eerder bekend dat Unilever het dochtermerk voor vleesvervangers van de hand wilde doen. Nu meldt het concern een bod te hebben ontvangen van Vivera, dat ook vleesvervangers maakt. Financiële details van de verkoop werden niet gemeld.

Unilever kocht De Vegetarische Slager in 2018 van oprichter Jaap Korteweg om zijn positie in levensmiddelen voor vegetariërs te versterken. Korteweg richtte het bedrijf in 2007 op om vleesvervangers tot de standaard te verheffen en de bio-industrie overbodig te maken. Inmiddels zijn de producten op 55 markten wereldwijd te koop, volgens Unilever.

Unilever heeft de afgelopen tijd meerdere merken verkocht omdat het concern zich meer wil richten op zijn belangrijkste merken, zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Zo maakte het concern in december bekend Unox en Zwan aan vleesproductenmaker Zwanenberg Food Group te verkopen. Ook Conimex is verkocht.

Toeleveringsketen

Het concern verkoopt De Vegetarische Slager omdat de gekoelde en diepvriesproducten een andere toeleveringsketen en inkoopmodel vereisen dan de rest van zijn voedingsmiddelen. Ook de technieken, het onderzoek en de ontwikkeling van de producten verschillen te veel.

Heiko Schipper, hoofd van de voedingsdivisie van Unilever, stelt dat De Vegetarische Slager sinds de aankoop in 2018 flink is gegroeid. "Ik geloof dat De Vegetarische Slager klaarstaat voor nog meer succes onder de nieuwe eigenaar die zich toelegt op plantaardige vleesvervangers. Deze gerichte expertise zal het merk ondersteunen bij zijn ambitieuze doel om de grootste slager ter wereld te worden." De verkoop is naar verwachting in het derde kwartaal afgerond.

Vivera

Het Nederlandse Vivera is naar eigen zeggen een van de grootste producenten van vleesvervangers in Europa. Het bedrijf heeft productielocaties in de Overijsselse plaatsen Holten, Rijssen en Vriezenveen. Vivera denkt dat het er samen met De Vegetarische Slager voor kan zorgen dat vleesvervangers normaler worden en aantrekkelijker voor mensen die minder vlees willen eten.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

3 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

3 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

5 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

5 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

6 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

7 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

8 uur geleden