Unilever verbiedt vliegreizen voor personeel
ROTTERDAM (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever verbiedt zijn personeel voorlopig per vliegtuig te reizen. Het is een van de maatregelen waarmee het Brits-Nederlandse bedrijf besmettingen met het nieuwe coronavirus wil voorkomen. Met datzelfde doel voor ogen mag personeel niet in groepen van meer dan twintig personen bij elkaar komen.
Unilever verplicht zijn medewerkers daarnaast de eigen lichaamstemperatuur op te meten voordat ze de werkvloer betreden. Handen schudden is taboe, net zoals grieperig op het werk verschijnen.
Het bedrijf onderstreept dat de regels voor alle circa 155.000 werknemers gelden, ongeacht hun functie of land waar ze werken. Voor distributie- en inkoopcentra kondigt Unilever speciale protocollen aan om werknemers tegen het virus te beschermen. Verkoopmedewerkers, die doorgaans veel op pad zijn, moeten zoveel als mogelijk digitaal overleggen met klanten.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is maandag weer gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste cryptomunt ter wereld leek zich de afgelopen dagen te handhaven boven de 91.000 dollar, maar viel op de eerste dag van december terug tot onder de 86.000 dollar (ruim 74.000 euro).
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten laten deze feestdagenperiode hun pakketjes liever bij een PostNL-punt of pakketautomaat bezorgen dan vorig jaar. Volgens het post- en pakketbedrijf, dat keek naar de doorgegeven voorkeuren in de eigen app, gaat het om een groei van 40 procent. Het gebruik van pakketautomaten steeg met 60 procent.
23 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is afgelopen maand flink gestegen vergeleken met een jaar eerder. Vooral in de derde week van november was er een piek, na aankondigingen van rentestijgingen door meerdere geldverstrekkers. Het aantal aanvragen steeg met ruim 12 procent ten opzichte van een jaar eerder, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN).
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het overgrote deel van de ongeveer 6000 Airbus-vliegtuigen van het type A320 die te maken hadden met een softwareprobleem, heeft in het weekend de benodigde update gekregen. Hierdoor heeft de Europese fabrikant Airbus een grotere verstoring kunnen voorkomen bij wat de grootste terugroepactie van het bedrijf tot nu toe was.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de laatste maand van 2025. Beleggers deden het rustig aan na het verlies van ruim 3 procent in november. De aandacht gaat deze week onder meer uit naar de Nederlandse en Europese inflatiecijfers, die dinsdag op het programma staan. Daarnaast staat de beurshandel deze maand vooral in het teken van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die op 9 en 10 december wordt gehouden.
2 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, vindt dat Duitsland het tempo van de uitbreiding van wind- en zonne-energie moet vertragen. Volgens Leonhard Birnbaum hebben de stroomnetten in Duitsland moeite om de toename van nieuwe hernieuwbare projecten aan te kunnen. Dat heeft hij gezegd in de Süddeutsche Zeitung.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is maandag gestegen naar een nieuw recordniveau. De prijs van het veelgebruikte metaal wordt aangejaagd door de vrees dat de wereldmarkt afstevent op een aanbodtekort. De haast om koper naar de Verenigde Staten te brengen in afwachting van mogelijke Amerikaanse importtarieven lijkt de tekorten elders te verergeren, doordat mijnbouwers moeite hebben om aan de vraag te voldoen. Koper is zeer gewild door de belangrijke rol ervan in de elektrificatie en de energietransitie.
3 uur geleden