Unilever-topman Alan Jope eind 2023 met pensioen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De directeur van Unilever, Alan Jope, treedt eind 2023 terug als topman van het bedrijf. Jope heeft het bestuur laten weten dan met pensioen te gaan. Er wordt nu gezocht naar een opvolger. De Schot stond sinds begin 2019 aan het roer bij het bedrijf.
Jope werkt al sinds 1985 bij het was- en levensmiddelenconcern. Hij was eerder president Beauty & Personal Care bij Unilever. Daarvoor bekleedde hij bestuursfuncties voor andere onderdelen van het bedrijf in onder andere Noord-Amerika, China en Rusland, Afrika en het Midden-Oosten. Onder Jope is Unilever op papier een volledig Brits bedrijf geworden.
Unilever-voorzitter Nils Andersen spreekt met lof over Jope. "Onder zijn leiding heeft Unilever cruciale veranderingen aangebracht in haar strategie, structuur en organisatie die haar sterk positioneren voor succes. Dit werk gaat door en we zullen Alan van harte bedanken voor zijn leiderschap en bijdrage aan ons bedrijf wanneer hij volgend jaar vertrekt."
De aankondiging komt na een mislukte poging van Unilever, eerder dit jaar, om de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) voor miljarden over te nemen. Dat bedrijf maakt onder meer Advil-pijnstillers en Sensodyne-tandpasta. Het overnameplan kreeg veel kritiek van aandeelhouders. Unilever stond dit jaar bovendien onder grote druk om met betere resultaten te komen. Volgens sommige critici zou het bedrijf zich beter kunnen opsplitsen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het uitzendconcern maakte een koerssprong van 13,9 procent en eindigde daarmee bovenaan de middelgrote fondsen.
51 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Samsung Electronics heeft een bredere opvouwbare telefoon ter grootte van een paspoort onthuld. Ook heeft het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern de prijzen van twee vernieuwde opvouwbare modellen verhoogd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.
2 uur geledenLINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.
5 uur geleden