Unilever test vierdaagse werkweek in Nieuw-Zeeland
AUCKLAND (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever gaat in Nieuw-Zeeland een vierdaagse werkweek uitproberen. Daarmee wil de organisatie de productiviteit en het welzijn van werknemers verhogen.
In Nieuw-Zeeland werken 81 mensen bij Unilever, die allemaal komen om vier dagen voor een volledig salaris te werken. Het merendeel van hen werkt vanuit het hoofdkantoor en distributiecentrum in Auckland.
De proef begint deze maand en duurt een jaar, en wordt vooralsnog alleen in Nieuw-Zeeland gedaan. Samen met de technische universiteit in Sydney gaat de onderneming de resultaten van het experiment onderzoeken, om zo te kijken of de vierdaagse werkweek ook op grotere schaal een goed idee is. Unilever heeft wereldwijd 150.000 mensen in dienst.
"Vijf dagen werken in de week is ouderwets en niet meer doelmatig", zei de Nieuw-Zeelandse directeur van Unilever Nick Bangs. "We willen prestaties meten op basis van opbrengsten, en niet op basis van tijd."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van ruim 3 procent de sterkste stijger in de AEX-index.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.
54 minuten geledenVANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.
56 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.
1 uur geledenHUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.
2 uur geleden