Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman

Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond donderdag bij de sterkste stijgers in de AEX-index. Het levensmiddelenconcern wist voor het vierde kwartaal op rij meer producten te verkopen, ondanks verdere prijsverhogingen. Vooral de cosmeticaproducten van Dove, Magnum-ijsjes en voedingssupplementen van Liquid I.V. deden het goed.

Topman Hein Schumacher merkte daarbij op dat het met de nieuwe strategie van Unilever "de goede kant op gaat". Unilever handhaafde daarnaast de verwachtingen voor dit jaar. Het aandeel steeg 3,5 procent.

Chipbedrijf Besi, dat ook met cijfers kwam, werkte een openingsverlies weg en klom 4,8 procent. De chiptoeleverancier zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en voldeed aan zijn eigen verwachtingen. Volgens topman Richard Blickman blijft het bedrijf profiteren van de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Besi ontving afgelopen maanden voor bijna 152 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is dik 19 procent meer dan een jaar geleden, maar 18 procent minder dan in het tweede kwartaal.

Pharming

Pharming zakte bijna 8 procent. De biotechnoloog, die ook met cijfers kwam, liet weten dat topman Sijmen de Vries na zestien jaar vertrekt bij het bedrijf. Volgens De Vries staat Pharming er goed voor en is dit het juiste moment om plaats te maken voor een opvolger. Pharming zag de omzet in het derde kwartaal verder stijgen en ligt op koers om de groeidoelstelling voor dit jaar te halen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 899,25 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 895,73 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.

Ebusco

Ebusco kelderde 28 procent. Voor de noodlijdende fabrikant van elektrische bussen wordt het een spannende dag. De aandeelhouders van het bedrijf stemmen donderdag over de uitgifte van nieuwe aandelen, waarmee Ebusco 36 miljoen euro wil ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten.

Woensdag leed Ebusco nog een nederlaag in de rechtbank. De rechter besloot dat Qbuzz de order van 45 bussen bij Ebusco inderdaad mocht annuleren. Ebusco liet donderdag weten jaarlijks 30 miljoen euro te willen besparen door de vestigingen in Deurne en Venray samen te voegen en banen te schrappen.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0780 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 71,88 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Techbedrijven omlaag terwijl Wall Street renteprognoses bijstelt

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.

1 uur geleden
Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

1 uur geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

2 uur geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

2 uur geleden
Ubisoft stelt op het laatste moment plots financiële cijfers uit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.

3 uur geleden
Reuters: klanten Nexperia werken met bedrijf aan noodoplossing

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia werken samen met het bedrijf aan een noodoplossing om het conflict tussen de in Europa gevestigde tak en de fabriek van het bedrijf in China te omzeilen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

3 uur geleden
UWV ziet grotere uitval jonge vrouwen door psychische klachten

DEN HAAG (ANP) - Steeds meer vrouwen in de leeftijd tot 40 jaar raken arbeidsongeschikt door psychische klachten. Dat bevestigt uitkeringsinstantie UWV na berichtgeving door Nieuwsuur. Het aantal nieuwe WIA-uitkeringen in deze groep is ten opzichte van 2021 met ongeveer de helft gestegen.

3 uur geleden