Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond donderdag bij de sterkste stijgers in de AEX-index. Het levensmiddelenconcern wist voor het vierde kwartaal op rij meer producten te verkopen, ondanks verdere prijsverhogingen. Vooral de cosmeticaproducten van Dove, Magnum-ijsjes en voedingssupplementen van Liquid I.V. deden het goed.
Topman Hein Schumacher merkte daarbij op dat het met de nieuwe strategie van Unilever "de goede kant op gaat". Unilever handhaafde daarnaast de verwachtingen voor dit jaar. Het aandeel steeg 3,5 procent.
Chipbedrijf Besi, dat ook met cijfers kwam, werkte een openingsverlies weg en klom 4,8 procent. De chiptoeleverancier zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en voldeed aan zijn eigen verwachtingen. Volgens topman Richard Blickman blijft het bedrijf profiteren van de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Besi ontving afgelopen maanden voor bijna 152 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is dik 19 procent meer dan een jaar geleden, maar 18 procent minder dan in het tweede kwartaal.
Pharming
Pharming zakte bijna 8 procent. De biotechnoloog, die ook met cijfers kwam, liet weten dat topman Sijmen de Vries na zestien jaar vertrekt bij het bedrijf. Volgens De Vries staat Pharming er goed voor en is dit het juiste moment om plaats te maken voor een opvolger. Pharming zag de omzet in het derde kwartaal verder stijgen en ligt op koers om de groeidoelstelling voor dit jaar te halen.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 899,25 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 895,73 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.
Ebusco
Ebusco kelderde 28 procent. Voor de noodlijdende fabrikant van elektrische bussen wordt het een spannende dag. De aandeelhouders van het bedrijf stemmen donderdag over de uitgifte van nieuwe aandelen, waarmee Ebusco 36 miljoen euro wil ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten.
Woensdag leed Ebusco nog een nederlaag in de rechtbank. De rechter besloot dat Qbuzz de order van 45 bussen bij Ebusco inderdaad mocht annuleren. Ebusco liet donderdag weten jaarlijks 30 miljoen euro te willen besparen door de vestigingen in Deurne en Venray samen te voegen en banen te schrappen.
De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0780 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 71,88 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 76 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
4 uur geleden