Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman

Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond donderdag bij de sterkste stijgers in de AEX-index. Het levensmiddelenconcern wist voor het vierde kwartaal op rij meer producten te verkopen, ondanks verdere prijsverhogingen. Vooral de cosmeticaproducten van Dove, Magnum-ijsjes en voedingssupplementen van Liquid I.V. deden het goed.

Topman Hein Schumacher merkte daarbij op dat het met de nieuwe strategie van Unilever "de goede kant op gaat". Unilever handhaafde daarnaast de verwachtingen voor dit jaar. Het aandeel steeg 3,5 procent.

Chipbedrijf Besi, dat ook met cijfers kwam, werkte een openingsverlies weg en klom 4,8 procent. De chiptoeleverancier zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en voldeed aan zijn eigen verwachtingen. Volgens topman Richard Blickman blijft het bedrijf profiteren van de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Besi ontving afgelopen maanden voor bijna 152 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is dik 19 procent meer dan een jaar geleden, maar 18 procent minder dan in het tweede kwartaal.

Pharming

Pharming zakte bijna 8 procent. De biotechnoloog, die ook met cijfers kwam, liet weten dat topman Sijmen de Vries na zestien jaar vertrekt bij het bedrijf. Volgens De Vries staat Pharming er goed voor en is dit het juiste moment om plaats te maken voor een opvolger. Pharming zag de omzet in het derde kwartaal verder stijgen en ligt op koers om de groeidoelstelling voor dit jaar te halen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 899,25 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 895,73 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.

Ebusco

Ebusco kelderde 28 procent. Voor de noodlijdende fabrikant van elektrische bussen wordt het een spannende dag. De aandeelhouders van het bedrijf stemmen donderdag over de uitgifte van nieuwe aandelen, waarmee Ebusco 36 miljoen euro wil ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten.

Woensdag leed Ebusco nog een nederlaag in de rechtbank. De rechter besloot dat Qbuzz de order van 45 bussen bij Ebusco inderdaad mocht annuleren. Ebusco liet donderdag weten jaarlijks 30 miljoen euro te willen besparen door de vestigingen in Deurne en Venray samen te voegen en banen te schrappen.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0780 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 71,88 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index licht lager na onzekerheid over importheffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.

9 minuten geleden
VS innen vanaf dinsdag geen illegaal verklaarde heffingen meer

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.

1 uur geleden
Goud en zilver duurder door tariefonzekerheid VS, bitcoin daalt

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.

1 uur geleden
PostNL profiteert van zakelijke post, positief resultaat posttak

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.

1 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

2 uur geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

2 uur geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

2 uur geleden