Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman

Unilever stijgt in AEX, Pharming zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond donderdag bij de sterkste stijgers in de AEX-index. Het levensmiddelenconcern wist voor het vierde kwartaal op rij meer producten te verkopen, ondanks verdere prijsverhogingen. Vooral de cosmeticaproducten van Dove, Magnum-ijsjes en voedingssupplementen van Liquid I.V. deden het goed.

Topman Hein Schumacher merkte daarbij op dat het met de nieuwe strategie van Unilever "de goede kant op gaat". Unilever handhaafde daarnaast de verwachtingen voor dit jaar. Het aandeel steeg 3,5 procent.

Chipbedrijf Besi, dat ook met cijfers kwam, werkte een openingsverlies weg en klom 4,8 procent. De chiptoeleverancier zag de omzet en winst stijgen in het derde kwartaal en voldeed aan zijn eigen verwachtingen. Volgens topman Richard Blickman blijft het bedrijf profiteren van de sterke vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Besi ontving afgelopen maanden voor bijna 152 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is dik 19 procent meer dan een jaar geleden, maar 18 procent minder dan in het tweede kwartaal.

Pharming

Pharming zakte bijna 8 procent. De biotechnoloog, die ook met cijfers kwam, liet weten dat topman Sijmen de Vries na zestien jaar vertrekt bij het bedrijf. Volgens De Vries staat Pharming er goed voor en is dit het juiste moment om plaats te maken voor een opvolger. Pharming zag de omzet in het derde kwartaal verder stijgen en ligt op koers om de groeidoelstelling voor dit jaar te halen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 1 procent hoger op 899,25 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 895,73 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,5 procent.

Ebusco

Ebusco kelderde 28 procent. Voor de noodlijdende fabrikant van elektrische bussen wordt het een spannende dag. De aandeelhouders van het bedrijf stemmen donderdag over de uitgifte van nieuwe aandelen, waarmee Ebusco 36 miljoen euro wil ophalen om de activiteiten voort te kunnen zetten.

Woensdag leed Ebusco nog een nederlaag in de rechtbank. De rechter besloot dat Qbuzz de order van 45 bussen bij Ebusco inderdaad mocht annuleren. Ebusco liet donderdag weten jaarlijks 30 miljoen euro te willen besparen door de vestigingen in Deurne en Venray samen te voegen en banen te schrappen.

De euro was 1,0771 dollar waard, tegen 1,0780 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent meer op 71,88 dollar. Brentolie werd 1,4 procent duurder op 76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

43 minuten geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

50 minuten geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

1 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

1 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

2 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

3 uur geleden
Wereldwijde voedselprijzen dalen licht na recordniveau in april

ROME (ANP) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in mei licht gedaald, nadat ze de maand daarvoor nog het hoogste niveau in ruim drie jaar bereikten. Dat meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO).

4 uur geleden