Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever opnieuw omlaag op Amsterdamse beurs

Unilever opnieuw omlaag op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever ging dinsdag opnieuw stevig omlaag op de Amsterdamse beurs. Het aandeel verloor 3,5 procent, onder meer omdat kredietbeoordelaar Fitch waarschuwde dat een overname van de consumententak van GlaxoSmithKline die Unilever op het oog heeft tot een slechtere rating kan leiden. Dat zou betekenen dat Unilever meer geld kwijt is om geld te lenen.

Beleggers zagen de mogelijke overname, die meer dan 60 miljard euro zou moeten kosten, toch al niet erg zitten. Een dag eerder daalde Unilever al bijna 7 procent nadat het nieuws in het weekend bekend was geworden.

De Europese beurzen gingen overwegend verder omlaag, onder meer vanwege rentevrees bij beleggers. De rente op obligaties loopt op en hogere rentetarieven zijn doorgaans slechts nieuws voor aandelen, vooral voor sterk groeiende bedrijven, zoals techbedrijven. Chipbedrijven als Besi (min 3,7 procent), ASMI (min 2,7 procent) en ASML (min 2,3 procent) stonden dan ook bij de verliezers. Ook muzieklabel Universal Music Group daalde bijvoorbeeld 3,2 procent.

Shell

Olie- en gasconcern Shell stond bij de grootste stijgers dankzij hogere olieprijzen, vanwege geopolitieke spanningen in het Midden-Oosten. De prijs voor ruwe aardolie bereikte het hoogste niveau sinds 2014 door de verwachting dat de vraag naar olie hard zal toenemen door het economisch herstel van de coronacrisis. Daarnaast hebben vermoedelijk Jemenitische Houthi-rebellen een droneaanval uitgevoerd op olietankers in Abu Dhabi.

Een vat Brentolie werd 0,6 procent duurder op 87,02 dollar en Amerikaanse olie steeg 1,3 procent in prijs tot 84,88 dollar per vat. Shell won 1,7 procent en behoorde daarmee tot de schaarse stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak. In Parijs steeg olieproducent TotalEnergies 2,2 procent en in Londen won BP 0,6 procent.

Arcadis

De AEX-index op Beursplein 5 raakte 1,5 procent kwijt op 769,70 punten. De MidKap daalde 1,3 procent tot 1071,10 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen zakten tot 0,9 procent.

In de MidKap daalde Arcadis 0,9 procent. Het advies- en ingenieursbureau maakte een nieuwe opdracht bekend. Gedurende vijf jaar gaat Arcadis twee Schotse elektriciteitsbedrijven helpen bij het geschikt maken van hun stroomnet voor hernieuwbare energie. Ook de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco kreeg een nieuwe order. Het bedrijf levert tien bussen die in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg zullen rondrijden. Het aandeel Ebusco verloor 0,6 procent.

Meer uit Financieel

EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

53 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

2 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

3 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

15 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

17 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

18 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

18 uur geleden