Unilever onderuit op lichtrood Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever was donderdag de grote verliezer op de Amsterdamse beurs. Het kwartaalbericht van het bedrijf achter merken als Dove, Ola en Knorr stelde beleggers teleur. Ook TomTom werd fors lager gezet na de presentatie van zijn cijfers.
Unilever, dat 5,4 procent lager sloot, presteerde in coronajaar 2020 in lijn met de verwachtingen. Zo maakten toegenomen verkopen van wasmiddelen, zeep en snacks voor thuis de neergang van de verkopen aan de horeca goed. Beleggers waren echter teleurgesteld dat het AEX-bedrijf geen concrete voorspellingen deed voor dit jaar.
TomTom, ooit bekend om zijn navigatiekastjes, sloot vorig jaar af met een verlies van 257 miljoen euro. De crisis in de auto-industrie wegens fabriekssluitingen en ingestorte verkopen had ook zijn weerslag op de verkoop van ingebouwde navigatiesystemen, software en digitale kaarten. TomTom was bij de kleinere fondsen dan ook de grootste verliezer met een min van 13,5 procent.
Shell
De AEX sloot 0,1 procent hoger op 654,38 punten. De MidKap verloop 0,4 procent tot 982,55 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent, terwijl de hoofdgraadmeter in Londen een fractie daalde.
Bij de hoofdfondsen was er ook veel aandacht voor olie- en gasconcern Shell, dat eveneens met jaarcijfers kwam. Het bedrijf leed een recordverlies na de ongekende daling van de olieprijzen wegens de coronapandemie. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.
Deutsche Bank
Deutsche Bank zag een eerdere winst verdampen en daalde 0,2 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland boekte afgelopen jaar voor het eerst sinds 2014 weer winst. Bayer steeg 5,3 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Duitse chemieconcern een deal heeft gesloten voor het afhandelen van toekomstige claims rond de onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.
De euro was 1,1973 dollar waard, tegen 1,2024 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 55,92 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 58,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
10 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
11 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
12 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
13 uur geleden