Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever onderuit op lichtrood Damrak

Unilever onderuit op lichtrood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever was donderdag de grote verliezer op de Amsterdamse beurs. Het kwartaalbericht van het bedrijf achter merken als Dove, Ola en Knorr stelde beleggers teleur. Ook TomTom werd fors lager gezet na de presentatie van zijn cijfers.

Unilever, dat 5,4 procent lager sloot, presteerde in coronajaar 2020 in lijn met de verwachtingen. Zo maakten toegenomen verkopen van wasmiddelen, zeep en snacks voor thuis de neergang van de verkopen aan de horeca goed. Beleggers waren echter teleurgesteld dat het AEX-bedrijf geen concrete voorspellingen deed voor dit jaar.

TomTom, ooit bekend om zijn navigatiekastjes, sloot vorig jaar af met een verlies van 257 miljoen euro. De crisis in de auto-industrie wegens fabriekssluitingen en ingestorte verkopen had ook zijn weerslag op de verkoop van ingebouwde navigatiesystemen, software en digitale kaarten. TomTom was bij de kleinere fondsen dan ook de grootste verliezer met een min van 13,5 procent.

Shell

De AEX sloot 0,1 procent hoger op 654,38 punten. De MidKap verloop 0,4 procent tot 982,55 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent, terwijl de hoofdgraadmeter in Londen een fractie daalde.

Bij de hoofdfondsen was er ook veel aandacht voor olie- en gasconcern Shell, dat eveneens met jaarcijfers kwam. Het bedrijf leed een recordverlies na de ongekende daling van de olieprijzen wegens de coronapandemie. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.

Deutsche Bank

Deutsche Bank zag een eerdere winst verdampen en daalde 0,2 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland boekte afgelopen jaar voor het eerst sinds 2014 weer winst. Bayer steeg 5,3 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Duitse chemieconcern een deal heeft gesloten voor het afhandelen van toekomstige claims rond de onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.

De euro was 1,1973 dollar waard, tegen 1,2024 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 55,92 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 58,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bioplasticmaker Avantium verder onderuit op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.

39 minuten geleden
Trump verlaagt Amerikaanse importheffingen op rundergehakt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.

1 uur geleden
Airbus krabbelt na protest terug van uitgebreidere kantoorplicht

LEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.

2 uur geleden
Wall Street toont herstel na onrust over stijgende marktrente

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden vrijdag wat op na de stevige verliezen een dag eerder. Een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties zorgde deze week voor onrust bij beleggers. Zo bereikte de rente op de dertigjarige staatsobligatie deze week het hoogste niveau sinds 2007, door zorgen over de groeiende schuldenlast van de overheid en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Grootste terugroepactie ooit in Chinese auto-industrie

BEIJING (ANP/RTR) - Tesla en tien andere autofabrikanten roepen miljoenen auto's in China terug vanwege nieuwe regelgeving over deurvergrendelingen. Omdat China vanaf 2027 verborgen deurgrepen verbiedt, moeten autofabrikanten.

3 uur geleden
AP beboet Uber voor 825 miljoen om stopzetten accounts chauffeurs

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft taxibedrijf Uber een boete van 825 miljoen euro gegeven voor het geautomatiseerd stopzetten van accounts van chauffeurs zonder dit te communiceren. Dit gebeurde volgens de Nederlandse toezichthouder jarenlang, tot 2022.

3 uur geleden
KLM schrapt zaterdag enkele vluchten om staking in Noorwegen

SCHIPHOL/OSLO (ANP) - De staking onder luchtverkeersleiders in Noorwegen raakt zaterdag ook enkele vluchten van KLM. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat daardoor twee vluchten tussen Amsterdam en hoofdstad Oslo niet doorgaan. Getroffen passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten.

3 uur geleden