Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever onderuit op lichtrood Damrak

Unilever onderuit op lichtrood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever was donderdag de grote verliezer op de Amsterdamse beurs. Het kwartaalbericht van het bedrijf achter merken als Dove, Ola en Knorr stelde beleggers teleur. Ook TomTom werd fors lager gezet na de presentatie van zijn cijfers.

Unilever, dat 5,4 procent lager sloot, presteerde in coronajaar 2020 in lijn met de verwachtingen. Zo maakten toegenomen verkopen van wasmiddelen, zeep en snacks voor thuis de neergang van de verkopen aan de horeca goed. Beleggers waren echter teleurgesteld dat het AEX-bedrijf geen concrete voorspellingen deed voor dit jaar.

TomTom, ooit bekend om zijn navigatiekastjes, sloot vorig jaar af met een verlies van 257 miljoen euro. De crisis in de auto-industrie wegens fabriekssluitingen en ingestorte verkopen had ook zijn weerslag op de verkoop van ingebouwde navigatiesystemen, software en digitale kaarten. TomTom was bij de kleinere fondsen dan ook de grootste verliezer met een min van 13,5 procent.

Shell

De AEX sloot 0,1 procent hoger op 654,38 punten. De MidKap verloop 0,4 procent tot 982,55 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt wonnen tot 0,9 procent, terwijl de hoofdgraadmeter in Londen een fractie daalde.

Bij de hoofdfondsen was er ook veel aandacht voor olie- en gasconcern Shell, dat eveneens met jaarcijfers kwam. Het bedrijf leed een recordverlies na de ongekende daling van de olieprijzen wegens de coronapandemie. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.

Deutsche Bank

Deutsche Bank zag een eerdere winst verdampen en daalde 0,2 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland boekte afgelopen jaar voor het eerst sinds 2014 weer winst. Bayer steeg 5,3 procent. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Duitse chemieconcern een deal heeft gesloten voor het afhandelen van toekomstige claims rond de onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.

De euro was 1,1973 dollar waard, tegen 1,2024 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent duurder op 55,92 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent meer op 58,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

9 minuten geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

25 minuten geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

58 minuten geleden
Groeiende financiële problemen bij Duitse groene-energiebedrijven

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.

1 uur geleden
Koning Charles wil belofte AI-toplieden om mensheid te beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".

1 uur geleden
EU vraagt China om export hybride auto's te beperken, meldt FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland blijft onveranderd op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in augustus onveranderd gebleven op 4 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli steeg de werkloosheid nog tot 4 procent, van 3,8 procent in juni. De werkloosheid nam toen vooral toe onder mannen in de groep tot 45 jaar. De werkloosheid onder vrouwen daalde.

2 uur geleden