Unilever onderuit op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unilever ging dinsdag onderuit op het Damrak na een omzetalarm van het levensmiddelenconcern. De Europese beurzen stond in het rood. Beleggers namen wat gas terug na de recente opmars die volgde op de onlangs aangekondigde handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 607,67 punten. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 903,52 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Frankfurt verloren 0,4 procent. Londen stond 0,1 procent lager.
Grootste daler bij de hoofdfondsen was Unilever met een verlies van meer dan 6 procent. Het levensmiddelenconcern verwacht het doel van een omzetgroei van 3 tot 5 procent dit jaar niet meer te halen. Unilever heeft last van een economische vertraging in Zuid-Azië. Ook de situatie in West-Afrika laat volgens het bedrijf te wensen over. Biotechnoloog Galapagos daalde 1 procent na een adviesverlaging door Morgan Stanley. Zorgtechnologiebedrijf Philips voerde de stijgers aan met een winst van 1,1 procent.
Koersen
In de MidKap sloot Arcadis de rij met een min van ruim 4 procent. Het advies- en ingenieursbureau stopt met investeringen in een Braziliaans samenwerkingsverband voor duurzaam gas. Op dit project, ALEN genaamd, schreef Arcadis eerder al tientallen miljoenen euro's af. Het bedrijf treft nu een voorziening van 85 miljoen euro. Boskalis won 0,5 procent. De baggeraar heeft twee contracten gekregen in Taiwan en Denemarken met een totale waarde van circa 85 miljoen euro.
Bij de kleinere bedrijven klom Sif 1,4 procent. De funderingsspecialist gaat zogeheten monopiles leveren voor een Frans windmolenpark. Behalve die masten gaat Sif ook het staal leveren voor de verbinding tussen de fundering en de masten. Prosus steeg 2,4 procent op de lokale markt. De techinvesteerder wordt opgenomen in de S&P Europe 350-index.
De euro was 1,1130 dollar waard tegen 1,1143 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 60,32 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 65,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
4 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
8 uur geleden