Unilever onderuit op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unilever ging dinsdag onderuit op het Damrak na een omzetalarm van het levensmiddelenconcern. De Europese beurzen stond in het rood. Beleggers namen wat gas terug na de recente opmars die volgde op de onlangs aangekondigde handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 607,67 punten. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 903,52 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Frankfurt verloren 0,4 procent. Londen stond 0,1 procent lager.
Grootste daler bij de hoofdfondsen was Unilever met een verlies van meer dan 6 procent. Het levensmiddelenconcern verwacht het doel van een omzetgroei van 3 tot 5 procent dit jaar niet meer te halen. Unilever heeft last van een economische vertraging in Zuid-Azië. Ook de situatie in West-Afrika laat volgens het bedrijf te wensen over. Biotechnoloog Galapagos daalde 1 procent na een adviesverlaging door Morgan Stanley. Zorgtechnologiebedrijf Philips voerde de stijgers aan met een winst van 1,1 procent.
Koersen
In de MidKap sloot Arcadis de rij met een min van ruim 4 procent. Het advies- en ingenieursbureau stopt met investeringen in een Braziliaans samenwerkingsverband voor duurzaam gas. Op dit project, ALEN genaamd, schreef Arcadis eerder al tientallen miljoenen euro's af. Het bedrijf treft nu een voorziening van 85 miljoen euro. Boskalis won 0,5 procent. De baggeraar heeft twee contracten gekregen in Taiwan en Denemarken met een totale waarde van circa 85 miljoen euro.
Bij de kleinere bedrijven klom Sif 1,4 procent. De funderingsspecialist gaat zogeheten monopiles leveren voor een Frans windmolenpark. Behalve die masten gaat Sif ook het staal leveren voor de verbinding tussen de fundering en de masten. Prosus steeg 2,4 procent op de lokale markt. De techinvesteerder wordt opgenomen in de S&P Europe 350-index.
De euro was 1,1130 dollar waard tegen 1,1143 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 60,32 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 65,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Webwinkel bol heeft een twintigtal eclipsbrillen uit zijn assortiment verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Volgens haar was het voor bol onmogelijk te garanderen dat ze aan de eisen voldoen.
5 uur geledenSAINT-OMER (ANP/BELGA) - In Frankrijk is een onderzoek geopend naar een incident met een ontplofte squishy, een populair antistressspeelgoed. Dat meldt het parket van Saint-Omer zondag. Onlangs liep een 8-jarig jongetje tweedegraads brandwonden op toen een squishy in zijn gezicht explodeerde.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple praat met CXMT over de mogelijkheden om geheugenchips af te nemen van die Chinese maker van halfgeleiders. Elke mogelijke deal ligt politiek echter zeer gevoelig, schrijft The Wall Street Journal zondag op basis van ingewijden.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Opgeblazen rotsen en afzinkbakken helpen Roemenië om de energievoorziening aan de praat te houden. De inschatting is nu dat het land de tweede kernreactor van de Cernavoda-centrale zeker negen dagen langer kan laten draaien.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen die Chinese fabrikanten vragen voor hun producten zijn in juli voor het eerst sinds het uitbreken van de Iranoorlog minder hard gestegen. Volgens kenners is dit een teken dat de kostenstijgingen als gevolg van de blokkade van de Straat van Hormuz beginnen af te nemen.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De topman van het Duitse defensieconcern Rheinmetall moet vanwege een reeks bedreigingen dag en nacht worden beveiligd. Toch weigert Armin Papperger zich te laten intimideren, heeft hij gezegd in een zondag gepubliceerd interview met het Duitse persbureau dpa. "Dit werk moet nu eenmaal gebeuren, en wie de druk niet aankan, hoort niet thuis in deze functie."
11 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De extreme hitte en langdurige droogte in Europa kan de economie hard raken. Triodos Bank schat dat het extreme zomerweer er zelfs voor kan zorgen dat de eerder voorspelde economische groei voor dit jaar volledig teniet wordt gedaan.
13 uur geleden