Unilever onderuit op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Unilever ging dinsdag onderuit op het Damrak na een omzetalarm van het levensmiddelenconcern. De Europese beurzen stond in het rood. Beleggers namen wat gas terug na de recente opmars die volgde op de onlangs aangekondigde handelsdeal tussen de Verenigde Staten en China.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent in de min op 607,67 punten. De MidKap daalde ook 0,5 procent, tot 903,52 punten. De beursgraadmeters in Parijs en Frankfurt verloren 0,4 procent. Londen stond 0,1 procent lager.
Grootste daler bij de hoofdfondsen was Unilever met een verlies van meer dan 6 procent. Het levensmiddelenconcern verwacht het doel van een omzetgroei van 3 tot 5 procent dit jaar niet meer te halen. Unilever heeft last van een economische vertraging in Zuid-Azië. Ook de situatie in West-Afrika laat volgens het bedrijf te wensen over. Biotechnoloog Galapagos daalde 1 procent na een adviesverlaging door Morgan Stanley. Zorgtechnologiebedrijf Philips voerde de stijgers aan met een winst van 1,1 procent.
Koersen
In de MidKap sloot Arcadis de rij met een min van ruim 4 procent. Het advies- en ingenieursbureau stopt met investeringen in een Braziliaans samenwerkingsverband voor duurzaam gas. Op dit project, ALEN genaamd, schreef Arcadis eerder al tientallen miljoenen euro's af. Het bedrijf treft nu een voorziening van 85 miljoen euro. Boskalis won 0,5 procent. De baggeraar heeft twee contracten gekregen in Taiwan en Denemarken met een totale waarde van circa 85 miljoen euro.
Bij de kleinere bedrijven klom Sif 1,4 procent. De funderingsspecialist gaat zogeheten monopiles leveren voor een Frans windmolenpark. Behalve die masten gaat Sif ook het staal leveren voor de verbinding tussen de fundering en de masten. Prosus steeg 2,4 procent op de lokale markt. De techinvesteerder wordt opgenomen in de S&P Europe 350-index.
De euro was 1,1130 dollar waard tegen 1,1143 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 60,32 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 65,54 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
8 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
20 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
22 uur geleden