Unilever, Nestlé nemen maatregelen wegens coronavirus
AMSTELVEEN (ANP) - Grote bedrijven als Unilever en Nestlé Nederland nemen maatregelen om personeel te beschermen tegen het nieuwe coronavirus. De levensmiddelenmakers raden mensen aan die voor zaken of privé in risicogebieden zijn geweest ten minste twee weken vanuit huis te werken. Unilever beperkt zakelijke tripjes waar mogelijk en ook Nestlé stelt dergelijke reisjes uit.
Behalve de genoemde maatregelen laat Unilever weten dat het zijn personeel ook aanraadt extra hygiënemaatregelen te nemen. "Maar de meeste mensen deden dat al na alle aandacht daarvoor", benadrukt een woordvoerster.
Voor het eerst gaat het om een aanzienlijk aantal besmettingsgevallen in het Midden-Oosten en in Europa, waaronder een eerste geval in Nederland, zo benadrukt Nestlé. Vandaar dat de onderneming de risico’s rond het virus met gericht beleid tot een minimum wil beperken.
Nestlé heeft ruim 1100 werknemers in Nederland, bij Unilever zijn dat er 3100.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.
16 minuten geledenMARANELLO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Ferrari heeft zijn leveringen aan het Midden-Oosten grotendeels opgeschort vanwege de oorlog in die regio. De Italiaanse sportautofabrikant laat weten tijdelijk alleen nog "enkele" leveringen per vliegtuig af te handelen. Daarmee lijkt de oorlog ook producenten van luxegoederen te raken.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een grote energiefaciliteit van Shell in Qatar is beschadigd geraakt door een Iraanse aanval. Volgens Shell ontstond brand aan de fabriek voor vloeibaar petroleumgas (lpg). Die is inmiddels geblust. Essentieel personeel is volgens het bedrijf veilig en de omvang van de schade wordt in kaart gebracht.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De invoering van de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is een stap dichterbij gekomen. De commissie voor handel in het Europees Parlement stemde in met de ratificering van een deel van die handelsafspraken, werd donderdag duidelijk. Uit onvrede over Amerikaanse dreigementen rond Groenland en de invoering van nieuwe algehele importheffingen door president Trump stelden parlementariërs die stemming meermaals uit.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Voor Nederland en de omliggende landen is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar, zegt een woordvoerster van gasnetbeheerder Gasunie. Nederland krijgt volgens haar geen gas uit Qatar, waar belangrijke gasinstallaties zijn aangevallen door Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van een vat Brentolie, de maatstaf voor ruwe olie uit het Midden-Oosten en Europa, steeg donderdagochtend met meer dan 10 procent door de oorlog in het Midden-Oosten en de Iraanse aanvallen op energiefaciliteiten in de regio.
3 uur geleden