Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever merkt terugkeer consument naar A-merken na inflatieschok

Unilever merkt terugkeer consument naar A-merken na inflatieschok

LONDEN (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever merkt dat consumenten terugkeren naar A-merken nu de inflatie wat is afgekoeld. De Britse onderneming verkocht van al zijn productsoorten het afgelopen kwartaal meer dan een jaar eerder, wat sinds begin 2020 niet meer was voorgekomen. Dat zeiden de Nederlandse topman Hein Schumacher en financieel directeur Fernando Fernandez in een toelichting op de beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Volgens Schumacher is het consumentenvertrouwen in grote delen van de wereld beter dan een jaar geleden. Met name in de Verenigde Staten en Europa verkocht Unilever meer van zijn A-merken, zoals cosmetica van Dove en Magnum-ijsjes. Veel consumenten stapten de afgelopen jaren juist over op goedkopere huismerken, als reactie op prijsverhogingen die Unilever doorvoerde om de impact van de inflatie door te berekenen.

De afgelopen maanden daalden de inkoopkosten voor Unilever, waardoor de gemiddelde verhoging van de verkoopprijs op 'slechts' 0,9 procent uitkwam. Op het hoogtepunt eind 2022 gingen de prijzen nog met 13 procent omhoog. Schumacher denkt dat Unilever nog niet klaar is met prijsverhogingen, maar verwacht wel een langzamer tempo.

Onlineshoppen

In China vielen de verkopen door verschillende oorzaken tegen. Zo is er een vastgoedcrisis in het land en hebben consumenten in rap tempo een verschuiving gemaakt naar meer onlineshoppen. Daar probeert Unilever nu op in te spelen, maar de resultaten zullen nog wel even "onderdrukt" zijn.

In Indonesië zijn de problemen hardnekkiger. Unilever heeft in het overwegend islamitische land last van mensen die merken boycotten uit onvrede over de steun van westerse landen voor Israël. De omzet daalde er het afgelopen kwartaal met 18 procent.

Volgens Schumacher kent het concern "langdurige problemen" in het land. "We voeren in het derde en vierde kwartaal een ingrijpende verandering door in Indonesië, maar die zal in het volgende kwartaal niet gelijk resultaat opleveren." Dat is waarschijnlijk pas later volgend jaar het geval. Unilever kijkt onder meer naar verbeteringen in het distributiesysteem en het prijsbeleid.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

11 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

13 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

14 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

16 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden