Unilever merkt terugkeer consument naar A-merken na inflatieschok
LONDEN (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever merkt dat consumenten terugkeren naar A-merken nu de inflatie wat is afgekoeld. De Britse onderneming verkocht van al zijn productsoorten het afgelopen kwartaal meer dan een jaar eerder, wat sinds begin 2020 niet meer was voorgekomen. Dat zeiden de Nederlandse topman Hein Schumacher en financieel directeur Fernando Fernandez in een toelichting op de beter dan verwachte kwartaalresultaten.
Volgens Schumacher is het consumentenvertrouwen in grote delen van de wereld beter dan een jaar geleden. Met name in de Verenigde Staten en Europa verkocht Unilever meer van zijn A-merken, zoals cosmetica van Dove en Magnum-ijsjes. Veel consumenten stapten de afgelopen jaren juist over op goedkopere huismerken, als reactie op prijsverhogingen die Unilever doorvoerde om de impact van de inflatie door te berekenen.
De afgelopen maanden daalden de inkoopkosten voor Unilever, waardoor de gemiddelde verhoging van de verkoopprijs op 'slechts' 0,9 procent uitkwam. Op het hoogtepunt eind 2022 gingen de prijzen nog met 13 procent omhoog. Schumacher denkt dat Unilever nog niet klaar is met prijsverhogingen, maar verwacht wel een langzamer tempo.
Onlineshoppen
In China vielen de verkopen door verschillende oorzaken tegen. Zo is er een vastgoedcrisis in het land en hebben consumenten in rap tempo een verschuiving gemaakt naar meer onlineshoppen. Daar probeert Unilever nu op in te spelen, maar de resultaten zullen nog wel even "onderdrukt" zijn.
In Indonesië zijn de problemen hardnekkiger. Unilever heeft in het overwegend islamitische land last van mensen die merken boycotten uit onvrede over de steun van westerse landen voor Israël. De omzet daalde er het afgelopen kwartaal met 18 procent.
Volgens Schumacher kent het concern "langdurige problemen" in het land. "We voeren in het derde en vierde kwartaal een ingrijpende verandering door in Indonesië, maar die zal in het volgende kwartaal niet gelijk resultaat opleveren." Dat is waarschijnlijk pas later volgend jaar het geval. Unilever kijkt onder meer naar verbeteringen in het distributiesysteem en het prijsbeleid.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
4 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
6 uur geleden