Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever merkt terugkeer consument naar A-merken na inflatieschok

Unilever merkt terugkeer consument naar A-merken na inflatieschok

LONDEN (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever merkt dat consumenten terugkeren naar A-merken nu de inflatie wat is afgekoeld. De Britse onderneming verkocht van al zijn productsoorten het afgelopen kwartaal meer dan een jaar eerder, wat sinds begin 2020 niet meer was voorgekomen. Dat zeiden de Nederlandse topman Hein Schumacher en financieel directeur Fernando Fernandez in een toelichting op de beter dan verwachte kwartaalresultaten.

Volgens Schumacher is het consumentenvertrouwen in grote delen van de wereld beter dan een jaar geleden. Met name in de Verenigde Staten en Europa verkocht Unilever meer van zijn A-merken, zoals cosmetica van Dove en Magnum-ijsjes. Veel consumenten stapten de afgelopen jaren juist over op goedkopere huismerken, als reactie op prijsverhogingen die Unilever doorvoerde om de impact van de inflatie door te berekenen.

De afgelopen maanden daalden de inkoopkosten voor Unilever, waardoor de gemiddelde verhoging van de verkoopprijs op 'slechts' 0,9 procent uitkwam. Op het hoogtepunt eind 2022 gingen de prijzen nog met 13 procent omhoog. Schumacher denkt dat Unilever nog niet klaar is met prijsverhogingen, maar verwacht wel een langzamer tempo.

Onlineshoppen

In China vielen de verkopen door verschillende oorzaken tegen. Zo is er een vastgoedcrisis in het land en hebben consumenten in rap tempo een verschuiving gemaakt naar meer onlineshoppen. Daar probeert Unilever nu op in te spelen, maar de resultaten zullen nog wel even "onderdrukt" zijn.

In Indonesië zijn de problemen hardnekkiger. Unilever heeft in het overwegend islamitische land last van mensen die merken boycotten uit onvrede over de steun van westerse landen voor Israël. De omzet daalde er het afgelopen kwartaal met 18 procent.

Volgens Schumacher kent het concern "langdurige problemen" in het land. "We voeren in het derde en vierde kwartaal een ingrijpende verandering door in Indonesië, maar die zal in het volgende kwartaal niet gelijk resultaat opleveren." Dat is waarschijnlijk pas later volgend jaar het geval. Unilever kijkt onder meer naar verbeteringen in het distributiesysteem en het prijsbeleid.

Meer uit Financieel

Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

29 minuten geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

1 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

1 uur geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

2 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

3 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

3 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

4 uur geleden