Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever hoger op Damrak na plan voor schrappen kantoorbanen

Unilever hoger op Damrak na plan voor schrappen kantoorbanen

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond vrijdag bij de winnaars op een positief gestemd Damrak. Het verzorgings- en levensmiddelenconcern is van plan om voor eind volgend jaar ongeveer een derde van alle kantoorfuncties in Europa te schrappen, oftewel zo'n 3000 tot 3200 banen. Het aandeel werd 0,8 procent hoger gezet in de AEX.

Het bedrijf bevestigde berichtgeving over het banenverlies door zakenkrant Financial Times. Eerder dit jaar maakte Unilever al bekend wereldwijd zo'n 7500 banen te schrappen om kosten te besparen. De onderneming heeft in Europa zo'n 10.000 tot 11.000 kantoormedewerkers in dienst. Waar de banen verspreid over Europa worden geschrapt, is ook nu nog niet duidelijk. De multinational moet dat nog bepalen.

De AEX eindigde 1 procent hoger op 944,91 punten, geholpen door de koerswinsten op Wall Street. De MidKap klom 0,8 procent tot 895,29 punten. De FTSE in Londen won 0,4 procent. In Parijs en Frankfurt waren winsten tot 1,3 procent te zien.

Prosus en NX Filtration

Prosus was de sterkste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van 3,4 procent. Kredietbeoordelaar Moody's verhoogde de kredietwaardigheid van de techinvesteerder. Grootste daler was ABN AMRO met een min van 0,6 procent.

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 was NX Filtration uitblinker met een koerssprong van ruim 24 procent. De waterzuiveraar uit Enschede liet weten Floris Jan Cuypers te willen benoemen tot nieuwe topman. Hij volgt Jeroen Pynenburg op, die eind deze maand opstapt. Het bedrijf gaf tevens een update over de eerste jaarhelft, waarin het de omzet met 57 procent zag stijgen tot 5,9 miljoen euro. Ook bevestigde NX Filtration de verwachting dit jaar een omzet te boeken van meer dan 16 miljoen euro.

Lufthansa en Ericsson

In Frankfurt steeg Lufthansa 0,8 procent, ondanks een winstwaarschuwing voor dit jaar door het Duitse luchtvaartconcern. Het bedrijf wijst onder meer op lagere ticketprijzen en hogere kosten. Air France-KLM daalde 1,5 procent in Amsterdam.

In Stockholm werd Ericsson 4,4 procent duurder. De Zweedse maker van telecomapparatuur zag de omzet in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Wel dook het bedrijf dieper in de rode cijfers.

Euro en olie

De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was vlak op 82,58 dollar. Brentolie kostte iets minder op 85,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

43 minuten geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

44 minuten geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

45 minuten geleden
H&M sluit distributiecentrum in Belgiƫ, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

1 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

2 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

2 uur geleden
Amerikaanse inflatie stijgt naar hoogste niveau in drie jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.

2 uur geleden