Unilever hoger op Damrak na plan voor schrappen kantoorbanen
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond vrijdag bij de winnaars op een positief gestemd Damrak. Het verzorgings- en levensmiddelenconcern is van plan om voor eind volgend jaar ongeveer een derde van alle kantoorfuncties in Europa te schrappen, oftewel zo'n 3000 tot 3200 banen. Het aandeel werd 0,8 procent hoger gezet in de AEX.
Het bedrijf bevestigde berichtgeving over het banenverlies door zakenkrant Financial Times. Eerder dit jaar maakte Unilever al bekend wereldwijd zo'n 7500 banen te schrappen om kosten te besparen. De onderneming heeft in Europa zo'n 10.000 tot 11.000 kantoormedewerkers in dienst. Waar de banen verspreid over Europa worden geschrapt, is ook nu nog niet duidelijk. De multinational moet dat nog bepalen.
De AEX eindigde 1 procent hoger op 944,91 punten, geholpen door de koerswinsten op Wall Street. De MidKap klom 0,8 procent tot 895,29 punten. De FTSE in Londen won 0,4 procent. In Parijs en Frankfurt waren winsten tot 1,3 procent te zien.
Prosus en NX Filtration
Prosus was de sterkste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van 3,4 procent. Kredietbeoordelaar Moody's verhoogde de kredietwaardigheid van de techinvesteerder. Grootste daler was ABN AMRO met een min van 0,6 procent.
Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 was NX Filtration uitblinker met een koerssprong van ruim 24 procent. De waterzuiveraar uit Enschede liet weten Floris Jan Cuypers te willen benoemen tot nieuwe topman. Hij volgt Jeroen Pynenburg op, die eind deze maand opstapt. Het bedrijf gaf tevens een update over de eerste jaarhelft, waarin het de omzet met 57 procent zag stijgen tot 5,9 miljoen euro. Ook bevestigde NX Filtration de verwachting dit jaar een omzet te boeken van meer dan 16 miljoen euro.
Lufthansa en Ericsson
In Frankfurt steeg Lufthansa 0,8 procent, ondanks een winstwaarschuwing voor dit jaar door het Duitse luchtvaartconcern. Het bedrijf wijst onder meer op lagere ticketprijzen en hogere kosten. Air France-KLM daalde 1,5 procent in Amsterdam.
In Stockholm werd Ericsson 4,4 procent duurder. De Zweedse maker van telecomapparatuur zag de omzet in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Wel dook het bedrijf dieper in de rode cijfers.
Euro en olie
De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was vlak op 82,58 dollar. Brentolie kostte iets minder op 85,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
11 uur geleden