Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever hoger op Damrak na plan voor schrappen kantoorbanen

Unilever hoger op Damrak na plan voor schrappen kantoorbanen

AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond vrijdag bij de winnaars op een positief gestemd Damrak. Het verzorgings- en levensmiddelenconcern is van plan om voor eind volgend jaar ongeveer een derde van alle kantoorfuncties in Europa te schrappen, oftewel zo'n 3000 tot 3200 banen. Het aandeel werd 0,8 procent hoger gezet in de AEX.

Het bedrijf bevestigde berichtgeving over het banenverlies door zakenkrant Financial Times. Eerder dit jaar maakte Unilever al bekend wereldwijd zo'n 7500 banen te schrappen om kosten te besparen. De onderneming heeft in Europa zo'n 10.000 tot 11.000 kantoormedewerkers in dienst. Waar de banen verspreid over Europa worden geschrapt, is ook nu nog niet duidelijk. De multinational moet dat nog bepalen.

De AEX eindigde 1 procent hoger op 944,91 punten, geholpen door de koerswinsten op Wall Street. De MidKap klom 0,8 procent tot 895,29 punten. De FTSE in Londen won 0,4 procent. In Parijs en Frankfurt waren winsten tot 1,3 procent te zien.

Prosus en NX Filtration

Prosus was de sterkste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van 3,4 procent. Kredietbeoordelaar Moody's verhoogde de kredietwaardigheid van de techinvesteerder. Grootste daler was ABN AMRO met een min van 0,6 procent.

Bij de kleinere bedrijven op Beursplein 5 was NX Filtration uitblinker met een koerssprong van ruim 24 procent. De waterzuiveraar uit Enschede liet weten Floris Jan Cuypers te willen benoemen tot nieuwe topman. Hij volgt Jeroen Pynenburg op, die eind deze maand opstapt. Het bedrijf gaf tevens een update over de eerste jaarhelft, waarin het de omzet met 57 procent zag stijgen tot 5,9 miljoen euro. Ook bevestigde NX Filtration de verwachting dit jaar een omzet te boeken van meer dan 16 miljoen euro.

Lufthansa en Ericsson

In Frankfurt steeg Lufthansa 0,8 procent, ondanks een winstwaarschuwing voor dit jaar door het Duitse luchtvaartconcern. Het bedrijf wijst onder meer op lagere ticketprijzen en hogere kosten. Air France-KLM daalde 1,5 procent in Amsterdam.

In Stockholm werd Ericsson 4,4 procent duurder. De Zweedse maker van telecomapparatuur zag de omzet in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Wel dook het bedrijf dieper in de rode cijfers.

Euro en olie

De euro was 1,0906 dollar waard, tegen 1,0869 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was vlak op 82,58 dollar. Brentolie kostte iets minder op 85,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

1 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

2 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

3 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

4 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

5 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

6 uur geleden