Unilever gaat bij cijferupdate in op stijgende grondstofprijzen
LONDEN (ANP) - Was- en levensmiddelenconcern Unilever publiceert donderdag zijn resultaten over het derde kwartaal. Daarbij zal de aandacht onder meer uitgaan naar de impact van de stijging van de grondstofprijzen op het bedrijf en de wereldwijde logistieke problemen. Die kunnen de winstgevendheid van Unilever onder druk zetten.
Het gaat bijvoorbeeld om kosten voor sojabonen en palmolie, maar ook voor verpakkingen. Het bedrijf gaf bij de cijferupdate over het tweede kwartaal nog aan dat de winstmarge daardoor dit jaar waarschijnlijk gelijk zal zijn aan die van 2020. Eerder werd nog op een lichte stijging gerekend. Analisten rekenen er in doorsnee op dat de omzet van het bedrijf in het derde kwartaal met 3 procent is gestegen tot 13,3 miljard euro.
Er zal ook aandacht zijn voor de theetak van Unilever. Het concern kijkt al sinds midden vorig jaar naar de toekomst van de divisie, met merken als Lipton en Pukka. Naar verluidt heeft het bedrijf het afgelopen kwartaal contact opgenomen met potentiƫle kopers voor het onderdeel, dat zo'n 4 miljard euro zou moeten opleveren.
Het is overigens nog niet zeker of Unilever de theetak daadwerkelijk gaat verkopen. Het bedrijf zei eerder ook een beursgang van het onderdeel te overwegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
9 uur geleden