Unilever en Shell stuwen AEX, Randstad onderaan na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht vooruit onder aanvoering van de zwaargewichten Shell en Unilever. Levensmiddelenconcern Unilever kwam met beter dan verwachte resultaten en olie- en gasconcern Shell profiteerde onder meer van een opleving van de olieprijzen.
Beleggers waren daarentegen minder tevreden met de resultaten van Randstad. Het aandeel daalde 4 procent. De uitzender profiteerde van de krapte op de arbeidsmarkt en boekte een recordomzet in het tweede kwartaal. Het bedrijf blijft echter wel voorzichtig vanwege de onzekere economische ontwikkelingen rond de hoge inflatie en de oorlog in Oekraïne. Unilever won dik 2 procent. Het bedrijf achter merken als Knorr, Ola en Dove boekte meer omzet in de eerste jaarhelft dankzij prijsverhogingen en schroefde de omzetverwachting voor het hele jaar op.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in de plus op 710,35 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 923,12 punten. De beurs in Frankfurt daalde 0,3 procent en Parijs bleef vlak. Londen won 0,8 procent.
Sterke stijger
Shell was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 2,7 procent. Het olie- en gasconcern heeft een akkoord bereikt om de overige aandeelhouders van Shell Midstream Partners, een uitbater van pijpleidingen in de VS, uit te kopen voor bijna 2 miljard dollar. Philips toonde wat herstel en won 2,4 procent. Het zorgtechnologiebedrijf zakte maandag 7,7 procent na tegenvallende resultaten.
Supermarktconcern Ahold Delhaize (min 1,5 procent) kampte met een waarschuwing van Walmart. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verlaagde zijn winstverwachting voor het hele jaar doordat consumenten vanwege de hoge inflatie scherper op de uitgaven letten.
MidKap
In de MidKap kelderde fitnessketen Basic-Fit bijna 8 procent na een verkoopadvies door Berenberg. Bij de kleinere bedrijven verloor Fugro 4 procent na publicatie van de cijfers. De bodemonderzoeker meldde daarnaast 116 miljoen euro te hebben opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen, die met korting werden verkocht.
UBS zakte bijna 6 procent in Zürich na tegenvallende resultaten. De Nederlandse topman Ralph Hamers sprak van "een van de uitdagendste periodes in de afgelopen tien jaar" voor de Zwitserse bank. In Londen steeg easyJet 4 procent. De Britse prijsvechter leed afgelopen kwartaal fors verlies als gevolg van organisatorische problemen op luchthavens, waaronder Schiphol.
Euro
De euro was 1,0182 dollar waard, tegen 1,0214 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 98,46 dollar. Brentolie werd 1,6 procent duurder op 106,78 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.
9 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.
11 uur geledenCANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
1 dag geleden