Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever en Shell aan kop op Damrak na kwartaalcijfers

Unilever en Shell aan kop op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell en Unilever behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Beide AEX-bedrijven kwamen met beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook buiten het Damrak was het druk aan het cijferfront, met kwartaalberichten van grote Europese bedrijven als Total, Airbus en Lufthansa. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML lieten kleine verliezen zien ondanks een sterke handelsupdate van de Amerikaanse iPhonemaker Apple. Daarnaast verwerkten beleggers nog het besluit van de Amerikaanse centrale bank om het huidige omvangrijke stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten.

Unilever (plus 3,6 procent) ging aan kop in de AEX. Het levensmiddelenconcern groeide in het eerste kwartaal harder dan verwacht, mede dankzij een sterke vraag uit China en India. Topman Alan Jope sprak van een goede start van het jaar en verwacht de omzetdoelen voor dit jaar te halen. Het concern begint vanaf mei met een forse aandeleninkoop van 3 miljard euro. De verzelfstandiging van de theetak verloopt volgens het bedrijf naar wens en wordt naar verwachting dit jaar afgerond.

Shell klom 1,6 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde van de hogere olieprijzen en kostenbesparingen en boekte afgelopen kwartaal flink meer winst. De Franse concurrent Total zag de winst in het eerste kwartaal terugkeren op het niveau van voor de coronacrisis en won 1,4 procent in Parijs.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 717,90 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1047,37 punten. De graadmeters in Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent. De Duitse DAX daalde 0,3 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield won 0,7 procent. De eigenaar van winkelcentra had afgelopen kwartaal last van de lockdowns in veel landen en zag de omzet flink dalen. In Spanje, Oostenrijk en Zweden lagen de verkopen in de winkelcentra van het bedrijf in maart door versoepelingen echter alweer op zo'n 80 procent van het niveau van 2019.

Airbus

Airbus won 2,5 procent in Parijs. De vliegtuigbouwer boekte in het eerste kwartaal weer winst, na het verlies een jaar eerder. Lufthansa zakte 1 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern leed afgelopen kwartaal opnieuw fors verlies door de reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie. In Helsinki maakte Nokia een koerssprong van 15 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Finse maker van netwerkapparatuur.

De euro was 1,2116 dollar waard, tegenover 1,2096 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 64,03 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent meer, op 67,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

47 minuten geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

2 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

3 uur geleden
JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

10 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

18 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

18 uur geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

20 uur geleden