Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever en Shell aan kop op Damrak na kwartaalcijfers

Unilever en Shell aan kop op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell en Unilever behoorden donderdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. Beide AEX-bedrijven kwamen met beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook buiten het Damrak was het druk aan het cijferfront, met kwartaalberichten van grote Europese bedrijven als Total, Airbus en Lufthansa. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML lieten kleine verliezen zien ondanks een sterke handelsupdate van de Amerikaanse iPhonemaker Apple. Daarnaast verwerkten beleggers nog het besluit van de Amerikaanse centrale bank om het huidige omvangrijke stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten.

Unilever (plus 3,6 procent) ging aan kop in de AEX. Het levensmiddelenconcern groeide in het eerste kwartaal harder dan verwacht, mede dankzij een sterke vraag uit China en India. Topman Alan Jope sprak van een goede start van het jaar en verwacht de omzetdoelen voor dit jaar te halen. Het concern begint vanaf mei met een forse aandeleninkoop van 3 miljard euro. De verzelfstandiging van de theetak verloopt volgens het bedrijf naar wens en wordt naar verwachting dit jaar afgerond.

Shell klom 1,6 procent. Het olie- en gasconcern profiteerde van de hogere olieprijzen en kostenbesparingen en boekte afgelopen kwartaal flink meer winst. De Franse concurrent Total zag de winst in het eerste kwartaal terugkeren op het niveau van voor de coronacrisis en won 1,4 procent in Parijs.

AEX-index

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent hoger op 717,90 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 1047,37 punten. De graadmeters in Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent. De Duitse DAX daalde 0,3 procent.

Unibail-Rodamco-Westfield won 0,7 procent. De eigenaar van winkelcentra had afgelopen kwartaal last van de lockdowns in veel landen en zag de omzet flink dalen. In Spanje, Oostenrijk en Zweden lagen de verkopen in de winkelcentra van het bedrijf in maart door versoepelingen echter alweer op zo'n 80 procent van het niveau van 2019.

Airbus

Airbus won 2,5 procent in Parijs. De vliegtuigbouwer boekte in het eerste kwartaal weer winst, na het verlies een jaar eerder. Lufthansa zakte 1 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern leed afgelopen kwartaal opnieuw fors verlies door de reisbeperkingen als gevolg van de coronapandemie. In Helsinki maakte Nokia een koerssprong van 15 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Finse maker van netwerkapparatuur.

De euro was 1,2116 dollar waard, tegenover 1,2096 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,3 procent tot 64,03 dollar. Brentolie kostte ook 0,3 procent meer, op 67,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

12 minuten geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

15 minuten geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

1 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

3 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

3 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

3 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

4 uur geleden