Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever en AkzoNobel scoren hoog op klimaatranglijst

Unilever en AkzoNobel scoren hoog op klimaatranglijst

LONDEN (ANP) - Unilever en AkzoNobel behoren volgens de Britse denktank InfluenceMap tot een internationale voorhoede die zich duidelijk uitspreekt voor ambitieus klimaatbeleid en daar ook naar handelt. Het Brits-Nederlandse voedingsmiddelenconcern en de Nederlandse verffabrikant behoren volgens de onderzoekers tot een select gezelschap dat leiderschap toont. In totaal staan vijftien grote bedrijven op de zogenoemde A-List van de non-profitorganisatie.

De lijst wordt gedomineerd door Europese bedrijven. Meerdere daarvan zijn actief op het gebied van duurzame energie. Bijvoorbeeld de Deense windmolenbouwer Ørsted en het Spaanse energiebedrijf Iberdrola. Unilever-concurrent Nestlé, meubelmaker IKEA en kledingbedrijf H&M doen het ook goed. Op de lijst staan ook drie Amerikaanse bedrijven: elektrische autobouwer Tesla en de energiebedrijven Edison International en PG&E. Bedrijven uit landen als Japan, Canada en Australië zijn afwezig op de lijst.

De opstellers zien in veel landen nog "een gebrek aan bindend progressief klimaatbeleid". Een groot deel van het wereldwijde bedrijfsleven "lijkt onverschillig of is actief tegen verregaande klimaatactie", stelt InfluenceMap.

Volgens de makers van de lijst hebben de bedrijven die erop staan wel "consequent en actief klimaatbeleid gesteund dat in lijn is met het Klimaatakkoord van Parijs", dat wereldleiders in 2015 sloten. In het akkoord staat het doel om de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad en maximaal 2 graden ten opzichte van de pre-industriële tijd. Of dat gaat lukken is ongewis; volgens het panel van klimaatwetenschappers IPCC kan de grens van 1,5 graad al ergens in de komende twee decennia zijn bereikt.

De temperatuur op aarde is al met 1,1 graden gestegen. Alleen een snelle en grootschalige vermindering van de uitstoot van broeikasgassen kan de klimaatdoelen binnen bereik houden, waarschuwde het IPCC in augustus.

Meer uit Financieel

Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

6 minuten geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

16 minuten geleden
ACM: grootverbruikers betalen in 2027 iets meer voor gastransport

DEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.

1 uur geleden
Snelle rouwpost wordt extra duur door prijsverhoging PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.

1 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

3 uur geleden
Brussel vreest staatssteun bij Chinese overname MediaMarkt-moeder

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.

3 uur geleden
Bandenfabrikant Michelin schrapt tot 1500 banen in Frankrijk

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De Franse bandenfabrikant Michelin is van plan de komende drie jaar tot 1500 banen te schrappen in Frankrijk. Daarmee wil het bedrijf de kosten verminderen en de organisatie vereenvoudigen.

3 uur geleden