Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever brengt ijstak naar beurzen Amsterdam, Londen en New York

Unilever brengt ijstak naar beurzen Amsterdam, Londen en New York

LONDEN (ANP) - Unilever brengt zijn ijstak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, naar de beurzen in Amsterdam, Londen en New York. Ook kondigt het was- en levensmiddelenconcern aan dat voormalig Heineken-topman Jean-François van Boxmeer de beoogd voorzitter is van het bedrijf dat wordt afgesplitst. De ijsdivisie wordt een Nederlands bedrijf en het hoofdkantoor blijft in Amsterdam gevestigd. Welke naam de onderneming krijgt, is nog niet bekend.

Unilever meldde vorig jaar het onderdeel te willen afsplitsen. Dat moest dit jaar gebeuren, maar er was toen nog geen knoop doorgehakt over de wijze waarop. Volgens het bedrijf is de keuze voor een notering in onder meer Amsterdam genomen om te zorgen voor zoveel mogelijk waarde voor de aandeelhouders. Over details rond de beursgang, die voor het einde van het jaar een feit moet zijn, wordt later pas een knoop doorgehakt.

In oktober werd al bekend dat de ijsdivisie van Rotterdam naar het centrum van Amsterdam zou verhuizen. De ongeveer 450 werknemers van deze afdeling moeten in het eerste kwartaal van dit jaar in het nieuwe kantoor in de Amsterdamse Reguliersdwarsstraat aan de slag gaan. Wereldwijd is de ijsdivisie goed voor 19.000 banen.

Banen schrappen

Van Boxmeer, die toezicht houdt op de afsplitsing, was tot 2020 zo'n vijftien jaar de hoogste baas van bierbrouwer Heineken. Onder leiding van de inmiddels 63-jarige verdubbelde Heineken ruimschoots in omvang in termen van omzet.

Unilever-topman Hein Schumacher kwam vorig jaar ook al met plannen om wereldwijd zo'n 7500 banen te schrappen om de kosten te drukken. In Nederland verdwijnen per saldo rond de 200 banen. Het levensmiddelenconcern wil zich meer gaan richten op zijn belangrijkste merken, zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Eind vorig jaar maakte Unilever bekend de merken Unox, Conimex en Zwan te verkopen.

Unilever kwam donderdag ook met zijn jaarcijfers, waarbij het bedrijf bekendmaakte voor 1,5 miljard euro aandelen te gaan inkopen. In 2024 heeft het bedrijf zijn omzet met een kleine 2 procent kunnen opkrikken tot 60,8 miljard euro. Daarbij profiteerde Unilever niet alleen van prijsverhogingen, maar er werden ook meer producten van de hand gedaan. Onder meer de merken Dove en Vaseline deden het goed. Bij de ijstak groeiden de verkopen met 4,5 procent tot 8,3 miljard euro. Wel ging er ruim een tiende minder winst in de boeken. Concernbreed kwam die uit op 6,4 miljard euro.

Meer uit Financieel

Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

34 minuten geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

17 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

19 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

21 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

23 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden