Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever bestempelt consumententak GSK als welkome aanvulling

Unilever bestempelt consumententak GSK als welkome aanvulling

LONDEN (ANP) - Levensmiddelenconcern Unilever heeft nog altijd interesse in een overname van de consumententak van GlaxoSmithKline (GSK) die onder meer Advil-pijnstillers en Sensodyne-tandpasta maakt. De onderneming had eerder al een poging gewaagd het onderdeel los te weken van GSK, maar een bod van naar verluidt 50 miljard pond, ongerekend zo'n 60 miljard euro, was nog niet voldoende.

Unilever legt in een verklaring uit dat de GSK-divisie duidelijk past in de toekomstige plannen van het concern dat zich meer en meer op gezondheid, beauty en hygiëne wil richten. Tegenover de eventuele overname van de consumententak van GSK staat ook dat Unilever versneld afscheid wil nemen van merken die niet meer binnen de strategie passen. Dat is ook nodig om geld op te halen voor overnames.

Daarbij gaat het om voedselmerken die niet genoeg groeien. Het is nadrukkelijk niet zo dat Unilever van de hele voedingsmiddelendivisie af wil, zei topman Alan Jope. Merken als Ben & Jerry's ijs en mayonaise van Hellmann's staan er goed voor. Sowieso zijn er tekenen dat de merken van Unilever weer sneller groeien op eigen kracht.

Grootste overname ooit

Unilever bevestigde eerder dat het met een zak geld op de stoep stond bij GSK voor de overname van de divisie. De bestuursraden van GSK en van farmaceut Pfizer, die een minderheidsbelang heeft in GSK, vonden het bod evenwel te laag.

Een overname van de GSK-divisie zou de grootste ooit zijn voor Unilever. Dat past ook in de ambitie van Jope, die anders dan zijn voorganger Paul Polman grotere en gedurfdere overnames zou willen doen. Bij een eventuele overname zou Unilever ook een aantal merken van GSK aan derden kunnen verkopen, aldus kenners.

Aanvullende financiering

Ingewijden meldden aan persbureau Bloomberg dat het bedrijf al met banken zou praten over aanvullende financiering voor een hoger bod. Daarover zegt het bedrijf niets, maar Unilever wil wel een hoge kredietwaardigheid behouden.

GSK is van plan de consumentendivisie dit jaar op eigen benen te zetten en naar de beurs te brengen. Analisten schatten de waarde van de tak nu in op zo'n 48 miljard pond, maar GSK houdt in maart een investeerdersdag en met de informatie die dan naar buiten komt kan de waardering mogelijk worden bijgesteld.

Jope laat verder weten dat de consumentenmerken van GSK niet de enige optie zijn om te groeien op het vlak van gezondheid. Zo wil het bedrijf kennis voor zelfmedicatie als pijnstillers verkrijgen. Welke andere opties de Schot dan ziet, vertelde hij niet.

Meer uit Financieel

Opnieuw staking bij DHL Express

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.

8 minuten geleden
IEA-baas: overleg met landen over extra vrijgave oliereserves

CANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.

2 uur geleden
Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

12 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

16 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

18 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

20 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

21 uur geleden