UNIFIL beschuldigt Israël van aanval op zijn posten in Libanon
BEIROET (ANP/DPA) - De VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL) heeft het Israëlische leger vrijdag beschuldigd van "opzettelijke en directe vernietiging" van zijn eigendommen. Volgens UNIFIL hebben twee graafmachines en een bulldozer van het Israëlische leger donderdag een deel van een hek en een betonnen constructie in een UNIFIL-post in het grensgebied van Ras Naqoura vernietigd.
De vredesmissie noemt het incident een "flagrante schending" van het internationaal recht. Het "incident, net als zeven andere soortgelijke incidenten, is geen kwestie van vredeshandhavers die in het kruisvuur terechtkomen, maar van opzettelijke en directe acties van het Israëlische leger", schrijft UNIFIL op X.
Donderdag meldde UNIFIL dat vijf vredeshandhavers lichtgewond waren geraakt bij een Israëlische droneaanval in Sidon in Zuid-Libanon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
19 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
5 uur geleden