Uniek goud estafettemannen op 4x400 bij WK in Polen
CHORZOW (ANP) - De Nederlandse mannenploeg heeft goud veroverd op de 4x400 meter bij de WK estafette in Polen. Jochem Dobber, Liemarvin Bonevacia, Ramsey Angela en Tony van Diepen schreven daarmee atletiekhistorie, want een Nederlandse estafetteploeg won nog nooit een wereldtitel op dit olympische nummer.
Het Oranje-kwartet won de finale in Chorzow in 3.03,45. Japan rende naar het zilver in 3.04,45 en de bronzen plak was voor Botswana in 3.04,77. Het Nederlands record van 3.02,37 uit 2017 bleef intact, maar de frisse en natte weersomstandigheden in Polen maakten het lopen van records praktisch onmogelijk.
Hetzelfde viertal veroverde dit voorjaar ook al het goud op de 4x400 meter bij de EK indoor in Polen. De mannen stelden zaterdag olympische kwalificatie voor de Spelen in Tokio veilig door zich als snelsten voor de finale te plaatsen. In de eindstrijd van de World Relays bekroonden de vier hun opmars naar de wereldtop, al moet gezegd dat gedoodverfde favoriet Verenigde Staten ontbrak.
Dobber opende de finale sterk. Hij bood Bonevacia de gelegenheid de leiding te nemen. De atleet van Curaçao hield de koppositie lang vast, maar moest op het laatste stuk naar het wisselvak de Zuid-Afrikaanse atleet voorbij laten gaan. Angela deelde zijn 400 meter slim in; hij wachtte met een aanval tot de laatste 100 meter en gaf als koploper het stokje over aan slotloper Van Diepen. De winnaar van het zilver op de 400 bij de EK indoor liet zich eerst even inhalen en zette vanuit tweede positie in de laatste bocht aan voor een machtige versnelling, waarop de slotlopers van Japan en Botswana geen antwoord hadden.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
13 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
14 uur geleden