Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unicum: Jochem Myjer ontvangt vier prijzen voor Gorgels-boeken

Unicum: Jochem Myjer ontvangt vier prijzen voor Gorgels-boeken

ROTTERDAM (ANP) - Jochem Myjer heeft zondagmiddag vier prijzen ontvangen voor zijn populaire boekenserie De Gorgels. De cabaretier en schrijver werd bij de première van de theatervoorstelling De Gorgels in Rotterdam verrast met een Diamanten, een Platina en twee Gouden Boeken voor de vier delen van de reeks. Volgens boekenkoepel CPNB is het "een unicum" dat een schrijver in één keer zoveel onderscheidingen krijgt. Hij deelt de prijzen met illustrator Rick de Haas.

Het eerste boek De Gorgels uit 2015 is bekroond met een Diamanten boek voor meer dan 200.000 verkochte exemplaren. Het vervolg De Gorgels en het geheim van de gletsjer uit 2018 krijgt een Platina Boek omdat daarvan officieel meer dan 150.000 boeken zijn verkocht. De Gouden Boeken voor meer dan 75.000 verkochte exemplaren zijn er voor De Gorgels en de laatste kans uit 2022 en het prentenboek De wereld van de Gorgels uit 2016.

In totaal zijn van de Gorgels-boeken meer dan een half miljoen exemplaren verkocht. De serie is inmiddels vele malen herdrukt en vertaald. De eerste twee boeken werden bekroond met de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Behalve een toneelstuk is er nu ook een speelfilm van De Gorgels in de maak.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

2 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

2 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

4 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

6 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

9 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

15 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

18 uur geleden