Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unicum: Jochem Myjer ontvangt vier prijzen voor Gorgels-boeken

Unicum: Jochem Myjer ontvangt vier prijzen voor Gorgels-boeken

ROTTERDAM (ANP) - Jochem Myjer heeft zondagmiddag vier prijzen ontvangen voor zijn populaire boekenserie De Gorgels. De cabaretier en schrijver werd bij de première van de theatervoorstelling De Gorgels in Rotterdam verrast met een Diamanten, een Platina en twee Gouden Boeken voor de vier delen van de reeks. Volgens boekenkoepel CPNB is het "een unicum" dat een schrijver in één keer zoveel onderscheidingen krijgt. Hij deelt de prijzen met illustrator Rick de Haas.

Het eerste boek De Gorgels uit 2015 is bekroond met een Diamanten boek voor meer dan 200.000 verkochte exemplaren. Het vervolg De Gorgels en het geheim van de gletsjer uit 2018 krijgt een Platina Boek omdat daarvan officieel meer dan 150.000 boeken zijn verkocht. De Gouden Boeken voor meer dan 75.000 verkochte exemplaren zijn er voor De Gorgels en de laatste kans uit 2022 en het prentenboek De wereld van de Gorgels uit 2016.

In totaal zijn van de Gorgels-boeken meer dan een half miljoen exemplaren verkocht. De serie is inmiddels vele malen herdrukt en vertaald. De eerste twee boeken werden bekroond met de Prijs van de Nederlandse Kinderjury. Behalve een toneelstuk is er nu ook een speelfilm van De Gorgels in de maak.

Meer uit Binnenland

Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

1 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

1 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

1 uur geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

1 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

1 uur geleden
1700 politiemensen zagen dossier Lisa in, meestal zonder reden

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.

2 uur geleden
Meer gestrande Nederlanders in Midden-Oosten bellen alarmcentrale

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.

3 uur geleden