UniCredit ontkent plannen grote banenreductie bij Commerzbank
FRANKFURT (ANP/DPA) - UniCredit, de grootste bank van Italië, heeft beschuldigingen van de hand gedaan dat het bij een succesvolle overname een groot aantal banen zou schrappen bij de Duitse Commerzbank. "UniCredit is momenteel slechts een investeerder in Commerzbank en alle uitspraken over wat er in de toekomst zou kunnen gebeuren, zijn pure speculatie", aldus de bank in een verklaring.
UniCredit reageert daarmee op uitspraken van de voorzitter van de ondernemingsraad (or) van Commerzbank Uwe Tschäge. Tschäge heeft eerder gezegd dat een overname kan leiden tot het verlies van twee derde van de banen bij Commerzbank, wat zou neerkomen op het schrappen van ruim 15.000 banen.
In de verklaring stelde UniCredit dat de uitspraken van Tschäge, en dan met name uitspraken die betrekking hebben op mogelijk banenverlies, volledig ongegrond waren.
Eerder deze maand heeft UniCredit het belang in zijn Duitse branchegenoot uitgebreid tot 28 procent. De Italianen onthulden in september al een belang in Commerzbank en lieten weten een volledige overname te overwegen. De or van Commerzbank en vakbonden verzetten zich daartegen. Ook de Duitse bondskanselier Olaf Scholz was eerder kritisch op het handelen van UniCredit toen die zijn belang in september had vergroot.
Meer uit Financieel
SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
17 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
19 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
22 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.
1 dag geleden