Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF wil hulp aan Gaza snel uitbreiden na bestand

UNICEF wil hulp aan Gaza snel uitbreiden na bestand

DEN HAAG (ANP) - De VN-organisatie UNICEF wil snel meer hulp bieden als de wapenstilstand in de Palestijnse Gazastrook begint. Langs de grens staan 1300 vrachtwagens klaar met hulpgoederen, zoals voedsel, medicijnen en drinkwater. Nog eens zevenhonderd vrachtwagens worden de komende dagen ingezet om de hulp verder uit te breiden, meldt UNICEF Nederland.

Voor deze eerste fase van de hulpverlening is 42 miljoen dollar nodig, zegt de VN-kinderrechtenorganisatie. De hulp richt zich vooral op het zwaar getroffen noorden van Gaza.

De komende weken wil UNICEF de gezondheidszorg in ziekenhuizen verbeteren, vooral op afdelingen voor pasgeborenen. Tegelijkertijd wordt de ondervoeding bij kinderen, zwangere vrouwen en jonge moeders aangepakt. Daarnaast krijgen 320.000 kinderen vaccinaties die zij door de oorlog hebben gemist, om bijvoorbeeld mazelen en polio te voorkomen. Om ziektes door vervuild water tegen te gaan, versterkt UNICEF de waterproductie in het zuiden en verhoogt het de capaciteit in het noorden.

"Om deze hulp te verlenen is het cruciaal dat alle partijen zich aan het staakt-het-vuren houden", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland.

Meer uit Buitenland

Trump zegt ziekenhuisschip naar Groenland te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat hij een ziekenhuisschip naar Groenland stuurt. Trump heeft eerder gedreigd het autonome Deense gebied te willen inlijven. Trump stelt op Truth Social dat het schip zieke mensen in Groenland zal gaan behandelen, zonder te verduidelijken op wie hij doelt of hoeveel mensen het zal helpen.

1 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na explosies in Oekraïense stad Lviv

LVIV (ANP) - Explosies in de Oekraïense stad Lviv hebben in de nacht van zaterdag op zondag een politieagente gedood en zeker vijftien mensen verwond. De burgemeester van de stad in het westen van het land spreekt van een "daad van terrorisme". De ontploffingen vonden plaats kort nadat de politie rond 00.30 uur was afgekomen op een melding over een inbraak in een winkel in het stadscentrum, aldus de openbaar aanklager van Lviv.

3 uur geleden
Duizenden herdenken vermoorde radicale nationalist in Lyon

LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.

11 uur geleden
Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

17 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

17 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

18 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

22 uur geleden