UNICEF wil hulp aan Gaza snel uitbreiden na bestand
DEN HAAG (ANP) - De VN-organisatie UNICEF wil snel meer hulp bieden als de wapenstilstand in de Palestijnse Gazastrook begint. Langs de grens staan 1300 vrachtwagens klaar met hulpgoederen, zoals voedsel, medicijnen en drinkwater. Nog eens zevenhonderd vrachtwagens worden de komende dagen ingezet om de hulp verder uit te breiden, meldt UNICEF Nederland.
Voor deze eerste fase van de hulpverlening is 42 miljoen dollar nodig, zegt de VN-kinderrechtenorganisatie. De hulp richt zich vooral op het zwaar getroffen noorden van Gaza.
De komende weken wil UNICEF de gezondheidszorg in ziekenhuizen verbeteren, vooral op afdelingen voor pasgeborenen. Tegelijkertijd wordt de ondervoeding bij kinderen, zwangere vrouwen en jonge moeders aangepakt. Daarnaast krijgen 320.000 kinderen vaccinaties die zij door de oorlog hebben gemist, om bijvoorbeeld mazelen en polio te voorkomen. Om ziektes door vervuild water tegen te gaan, versterkt UNICEF de waterproductie in het zuiden en verhoogt het de capaciteit in het noorden.
"Om deze hulp te verlenen is het cruciaal dat alle partijen zich aan het staakt-het-vuren houden", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van EU-leiders António Costa heeft Iran opgeroepen zijn "onaanvaardbare aanvallen op landen in de regio" te staken. Op X schrijft het EU-kopstuk dat hij met president Masoud Pezeshkian heeft gebeld en heeft gevraagd om de-escalatie en terughoudendheid.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos op Frankrijk, omdat dat land volgens hem heeft geweigerd om vliegtuigen met militaire voorraden voor Israël door het luchtruim te laten vliegen. "Frankrijk is heel onbehulpzaam geweest", schrijft Trump op Truth Social. "De Verenigde Staten zullen dit onthouden!"
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal ook na het huidige conflict in het Midden-Oosten een deel van Zuid-Libanon blijven bezetten. Dat zegt minister van Defensie Israel Katz in een videoverklaring. Daarin spreekt Katz van het behouden van een "veilige zone", een term die het land ook gebruikt om de bezetting van delen van de Syrische Golanhoogten te verdedigen. Die "defensieve linie" moet komen te liggen bij de Litani-rivier, tot waar Israël eerder oprukte.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Madonna, Pedro Pascal, Jane Fonda, Ben Stiller, John Legend en tientallen andere sterren hebben een brief ondertekend waarin wordt opgeroepen tot het sluiten van een detentiecentrum voor immigranten in Dilley, in de Amerikaanse staat Texas. Ook Javier Bardem, Keke Palmer, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Brittney Griner en America Ferrera behoren tot de ondertekenaars, meldt The Hollywood Reporter.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.
3 uur geledenNAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.
3 uur geledenTEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
8 uur geleden