Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: wereldwijde kindersterfte blijft afnemen

UNICEF: wereldwijde kindersterfte blijft afnemen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen dat wereldwijd voor hun 5e verjaardag sterft, blijft afnemen volgens UNICEF. In 2022 stierven 4,9 miljoen kinderen onder de 5 jaar, staat in een rapport van de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties. Een jaar eerder waren dat er 100.000 meer.

De kindersterfte neemt wereldwijd al jaren af. Sinds 2000 is deze volgens UNICEF met 51 procent gedaald. Dat zou vooral te danken zijn aan "verbeterde toegang tot gezondheidszorg, waaronder vaccinaties, geboortezorg, hulp bij borstvoeding en de diagnose en behandeling van ziektes als diarree, malaria en longontsteking".

"Deze cijfers laten zien dat jaren van investeringen in goede gezondheidszorg en de inzet van vroedvrouwen, gezondheidspersoneel en voedingsdiensten echt helpen om levens te redden", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland. "Ook landen met lage en lagere middeninkomens laten een sterke daling zien, wat aantoont dat vooruitgang mogelijk is als er maar voldoende wordt geïnvesteerd in gezondheidszorg."

UNICEF noemt bijvoorbeeld landen als Cambodja, Malawi, Mongolië en Rwanda, die de kindersterfte met meer dan 75 procent hebben verminderd.

Toch benadrukt de VN-organisatie dat er nog een lange weg te gaan is om een einde te maken aan vermijdbare sterfgevallen onder kinderen. 4,9 miljoen doden per jaar betekent namelijk één sterfgeval per zes seconden. De helft daarvan betreft pasgeborenen, zegt UNICEF. De kinderrechtenorganisatie roept op tot meer investeringen om vermijdbare kindersterfte te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

2 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

2 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

6 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

7 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

8 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

10 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

11 uur geleden