Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unicef: wereldwijd op nieuwjaarsdag 392.000 kinderen geboren

Unicef: wereldwijd op nieuwjaarsdag 392.000 kinderen geboren

NEW YORK (ANP/DPA) - Op de eerste dag van het nieuwe jaar zijn wereldwijd meer dan 392.000 kinderen geboren, volgens schattingen van het VN-kinderfonds Unicef. Met een aantal van 67.385 werden de meeste baby's geboren in India, aldus Unicef woensdag.

Daarna volgen China (46.299), Nigeria (26.039), Pakistan (16.787), Indonesië (13.020), de VS (10.452), Congo (10.247) en Ethiopië (8493) met de meeste geboorten. De allereerste baby van het nieuwe jaar werd waarschijnlijk geboren op het eiland Fiji.

Unicef ​​riep op tot betere bescherming en medische zorg voor baby's. In 2018 stierven wereldwijd ongeveer 2,5 miljoen pasgeborenen in hun eerste levensmaand, waarvan een derde op hun eerste levensdag. Meer dan 2,5 miljoen baby's werden in dat jaar dood geboren. Met betere medische zorg is dit meestal te voorkomen.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

1 uur geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

1 uur geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

1 uur geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

2 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

2 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

2 uur geleden