Unicef: wereldwijd op nieuwjaarsdag 392.000 kinderen geboren
NEW YORK (ANP/DPA) - Op de eerste dag van het nieuwe jaar zijn wereldwijd meer dan 392.000 kinderen geboren, volgens schattingen van het VN-kinderfonds Unicef. Met een aantal van 67.385 werden de meeste baby's geboren in India, aldus Unicef woensdag.
Daarna volgen China (46.299), Nigeria (26.039), Pakistan (16.787), Indonesië (13.020), de VS (10.452), Congo (10.247) en Ethiopië (8493) met de meeste geboorten. De allereerste baby van het nieuwe jaar werd waarschijnlijk geboren op het eiland Fiji.
Unicef riep op tot betere bescherming en medische zorg voor baby's. In 2018 stierven wereldwijd ongeveer 2,5 miljoen pasgeborenen in hun eerste levensmaand, waarvan een derde op hun eerste levensdag. Meer dan 2,5 miljoen baby's werden in dat jaar dood geboren. Met betere medische zorg is dit meestal te voorkomen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
20 minuten geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
21 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
2 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/DPA) - In het Verenigd Koninkrijk werd maandag het record voor de warmste dag in mei verbroken. Volgens het nationale weerbureau liep de temperatuur in de buurt van Londen op tot 33,5 graden. Het vorige record voor de warmste dag in mei was 32,8 graden. Die temperatuur werd in zowel 1922 als in 1944 gemeten.
12 uur geleden