
UNICEF: vele miljarden nodig voor noodhulp kinderen in 2022
DEN HAAG (ANP) - Voor de wereldwijde noodhulp aan kinderen is volgend jaar een bedrag van zeker 9,4 miljard dollar (8,3 miljard euro) nodig, zegt UNICEF. De VN-organisatie schat dat meer dan 177 miljoen kinderen in 145 landen en regio's hulp nodig zullen hebben.
Het gaat om kinderen die zijn getroffen door humanitaire crises en de Covid-pandemie en die in grote nood verkeren. Het geschatte bedrag is het grootste ooit en bijna een kwart hoger dan in 2021.
"Miljoenen kinderen over de hele wereld lijden onder de gevolgen van conflicten, extreme weersomstandigheden en de klimaatcrisis. Nu de Covid-pandemie zijn derde jaar in gaat, wordt de benarde situatie van deze kinderen nog eens verergerd door haperende economieën, groeiende armoede en toenemende ongelijkheid. Zoals altijd zijn het de kinderen die al een crisis doormaken, die nu het hardst worden getroffen. Ze hebben dringend hulp nodig," zegt UNICEF-directeur Henrietta Fore.
Afghanistan
Alleen al voor Afghanistan, waar 13 miljoen kinderen in slechte omstandigheden leven, denkt UNICEF 2 miljard dollar nodig te hebben. In het land lijden 1 miljoen kinderen aan ernstige acute ondervoeding, terwijl het gezondheidssysteem op instorten staat. De oproep voor noodfinanciering aan Afghanistan is de grootste oproep die UNICEF ooit voor één land heeft gedaan.
Andere landen die dringend geholpen moeten worden volgens UNICEF zijn onder meer Syrië, Jemen en Ethiopië. Ook het werk voor een eerlijke toegang tot Covid-vaccins wereldwijd is meegenomen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De machtigste man van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft gewaarschuwd dat Iran geen genade zal kennen voor Israëlische leiders. "We moeten een krachtig antwoord geven aan het terroristische zionistische regime (Israël) en we zullen geen genade geven aan de zionisten", aldus Khamenei.
51 minuten geledenDENPASAR (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een vulkaanuitbarsting in Indonesië hindert het vliegverkeer van en naar het onder toeristen populaire Bali. Tientallen vluchten worden geannuleerd, melden de autoriteiten.
2 uur geledenALBERTA (ANP) - De EU en Australië gaan onderhandelen over een zogeheten partnerschap voor veiligheid en defensie. Dat hebben de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Raad António Costa en de Australische premier Anthony Albanese afgesproken op de G7-top in Canada.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.
3 uur geledenBOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.
4 uur geleden