
UNICEF: situatie Gazaanse kinderen extreem verslechterd
DEN HAAG (ANP) - De situatie van kinderen in de Gazastrook is de afgelopen week "extreem" verslechterd, stelt VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Die waarschuwt dat duizenden kinderen op "het randje van de afgrond" zitten door de Israƫlische aanvallen en het maandenlange gebrek aan hulpgoederen.
Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland, zegt dat veel kinderen uitgemergeld zijn. Laszlo roept de internationale gemeenschap op "alles op alles" te zetten om de oorlog te stoppen en de humanitaire situatie te verbeteren.
UNICEF waarschuwt dat ondervoeding nu een van de grootste directe bedreigingen is voor kinderen. De ernstige voedseltekorten in Gaza hebben de afgelopen tijd al tot doden geleid. Niet alleen door ondervoeding, maar ook bij bestormingen van voedseldepots.
Israƫl staat sinds anderhalve week toe dat kleine hoeveelheden voedsel en andere goederen naar Gaza worden gebracht, na een totale blokkade van 2,5 maand. Dat is volgens hulporganisaties totaal onvoldoende.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Champions League-finale van Paris Saint-Germain tegen Internazionale (5-0) heeft in Parijs voor een aantal opstootjes en incidenten gezorgd. De politie moest op meerdere plekken optreden en fans bestormden de ringweg van Parijs, meldt het Franse RTL Info.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff is volstrekt ontevreden met het antwoord van Hamas op zijn voorstel voor een staakt-het-vuren. Volgens hem is de reactie van de Palestijnse militante beweging "totaal onacceptabel" en betekent die een stap terug in het vredesproces.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Een groep uitgehongerde Palestijnen heeft in de Gazastrook een konvooi van de Verenigde Naties met voedselhulp gestopt, schrijft het Wereldvoedselprogramma (WFP) op X. 77 vrachtwagens werden geplunderd.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas zegt een reactie te hebben ingediend bij de bemiddelaars op het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. Het is niet bekend wat er in het antwoord staat, maar in een verklaring op Telegram verwerpt de Palestijnse beweging het plan in elk geval niet.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vliegt woensdagavond naar Washington om een bezoek te brengen aan de Amerikaanse president Donald Trump. De twee treffen elkaar voor het eerst sinds het aantreden van Merz.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse justitie heeft 25 personen aangeklaagd voor een poging tot het ontvoeren van mensen in de cryptowereld. Ze hadden onder meer in Parijs op klaarlichte dag geprobeerd de dochter en kleinzoon van de topman van een cryptobedrijf te kidnappen. Zes van de verdachten zijn minderjarig.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse regering heeft actie ondernomen tegen de ongecontroleerde doorvaart van door Rusland gecharterde, vaak slecht onderhouden boten in de Oostzee. Vanaf 1 juli moeten alle buitenlandse schepen die in de Zweedse territoriale wateren of economische zone komen informatie verstrekken over de afgesloten verzekeringen.
8 uur geleden