Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: ruim helft van alle Oekraïense kinderen ontheemd

UNICEF: ruim helft van alle Oekraïense kinderen ontheemd

NEW YORK (ANP) - Door de oorlog in Oekraïne is ruim de helft van de kinderen in het land ontheemd geraakt, meldt VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF. Van de naar schatting 7,5 miljoen Oekraïense kinderen zijn 2,5 miljoen ontheemd in eigen land en zijn er 1,8 miljoen naar het buitenland gevlucht.

Omdat de meeste mannen Oekraïne niet mogen verlaten, zijn het vooral vrouwen en kinderen die buiten Oekraïne een veilig heenkomen zoeken. Cijfers van de Verenigde Naties laten zien dat sinds het uitbreken van de oorlog op 24 februari in totaal bijna 3,7 miljoen mensen het land hebben verlaten.

Sinds de Tweede Wereldoorlog is het niet meer voorgekomen dat kinderen zo massaal in korte tijd ontheemd raakten, zegt UNICEF-directeur Catherine Russell. "Dit is een grimmige mijlpaal die blijvende gevolgen kan hebben voor toekomstige generaties. De veiligheid en het welzijn van kinderen en de toegang tot essentiële diensten worden allemaal bedreigd door non-stop gruwelijk geweld."

Volgens het VN-mensenrechtenkantoor zijn in de afgelopen maand zeker 78 kinderen omgekomen en raakten er 105 gewond. Dit zijn alleen de gevallen die de VN heeft kunnen bevestigen. De werkelijke aantallen liggen waarschijnlijk veel hoger, aldus de organisatie.

Meer uit Buitenland

VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

16 minuten geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

1 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

2 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

4 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

4 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

5 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

5 uur geleden