UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon
BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.
De Libanese autoriteiten hebben gezegd dat sinds 2 maart 1116 doden zijn gevallen en 3229 mensen gewond zijn geraakt. De zwaarst getroffen gebieden zijn in het zuiden, langs de rivier de Litani, Beiroet en gebieden in het oosten in of bij de Bekaavallei.
Israël stelt de strijders van de sjiitische beweging Hezbollah uit te schakelen. Steeds vaker wordt gemeld dat Israël delen van Zuid-Libanon wil houden en de gevluchte bewoners niet wil laten terugkeren. De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft recent gezegd dat Israël het zuiden van Libanon net zo wil verwoesten als de Gazastrook, zodat het gebied onbewoonbaar wordt.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische extreemrechtse minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben Gvir heeft opgeroepen tot de aanhouding van de leiders van Arabisch-Israëlische partijen. Ben Gvir verwijst naar beschuldigingen dat ze geld zouden hebben gekregen uit het buitenland. Die zijn niet bewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Gegevens van meer dan 40.000 medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid zijn vrijgegeven na een hack. Distributed Denial of Secrets, dat een platform biedt om gelekte informatie te publiceren, zegt de informatie gekregen te hebben van een hackerscollectief dat zich Department of Peace noemt.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een rechter in Los Angeles heeft een verzoek afgewezen om de stemmen van 20.000 mensen in Californië voorlopig niet mee te tellen in de midterms. Het ministerie van Justitie had daarom gevraagd, omdat de regering van president Donald Trump beweert dat het gaat om mensen die waarschijnlijk geen staatsburgers zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft contact gezocht met de Iraanse veiligheidschef. Volgens The Wall Street Journal was dat om de vredesbesprekingen nieuw leven in te proberen te blazen. President Donald Trump bevestigt het contact, maar zegt dat Iran hulp nodig heeft met medische voorraden en ontkent dat er onderhandelingen zijn.
9 uur geledenURDA (ANP) - Nog 53 mensen liggen in ziekenhuizen in Spanje na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid op woensdagochtend, meldt de Spaanse krant El País. 56 mensen zijn inmiddels ontslagen uit ziekenhuizen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro noemt zichzelf 'de werkelijk gekozen president van Brazilië', zo schrijft hij in een statement. Hij verloor zondag de presidentsverkiezingen in zijn land en weigerde gehoor te geven aan het rechterlijk bevel om in Brazilië te blijven. Eerder op woensdag landde hij in de Amerikaanse staat Florida.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist dat de Democratische kandidaat voor de Senaat in Alaska, Mary Peltola, zich terugtrekt uit de verkiezingen. Dat schrijft hij op Truth Social. Dat doet Trump na een artikel van de New York Times waarin staat dat haar medewerkers maandenlang bezig zijn geweest met het werven van kandidaten om de Republikeinse kandidaat Dan S. Sullivan dwars te zitten. Ze zouden ook betrokken zijn geweest bij het kandidaat stellen van iemand met dezelfde naam: Dan J. Sullivan.
14 uur geleden