UNICEF: recordaantal kinderen leeft in conflictgebieden
NEW YORK (ANP/DPA) - Meer kinderen dan ooit leven volgens UNICEF in conflictgebieden of zijn met geweld uit hun geboorteplaats verdreven. Dat blijkt volgens de kinderrechtenorganisatie van de VN uit de meest recente beschikbare gegevens en wereldwijde trends.
Ruim 473 miljoen kinderen leven in oorlogsgebieden, dat is meer dan een op de zes kinderen wereldwijd, aldus UNICEF. Volgens de Global Peace Index, een lijst van landen gerangschikt op veiligheid, is het aantal conflicten het hoogst sinds de Tweede Wereldoorlog.
Het aantal kinderen wereldwijd dat leeft in conflictgebieden is verdubbeld, van zo'n 10 procent in de jaren negentig tot bijna 19 procent nu, meldt UNICEF verder. En het aantal kinderen dat door conflicten wordt getroffen zal naar verwachting blijven stijgen, aldus de kinderrechtenorganisatie.
Meer uit Buitenland
BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
21 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
4 uur geleden