Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unicef: per dag komen 30-50 alleenreizende asielkinderen aan

Unicef: per dag komen 30-50 alleenreizende asielkinderen aan

DEN HAAG (ANP) - Dagelijks komen er momenteel zo'n dertig tot vijftig alleenreizende asielkinderen aan in ons land. Hoewel nu sprake is van een piek, wijken deze cijfers niet af van de vooraf voorspelde aantallen, zegt Arja Oomkens, specialist kinderrechten van Unicef. De kinderrechtenorganisatie sloeg woensdagavond alarm vanwege een dreigend tekort aan bedden voor deze groep in het aanmeldcentrum in Ter Apel.

Oomkens zegt dat er in de nacht van woensdag op donderdag 351 alleenreizende kinderen in Ter Apel waren. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) bevestigt dat en laat weten dat er inmiddels zeventien elders zijn ondergebracht. Naar verwachting komen er donderdag weer tientallen bij.

In het aanmeldcentrum zijn 330 bedden voor alleenreizende kinderen, maar er is volgens Unicef onvoldoende capaciteit om ze allemaal goed te begeleiden. "Je ziet kinderen dwalen over het terrein", weet Oomkens.

Bekend bij overheid

Oomkens vertelt verder dat de overheid al lang weet hoeveel alleenreizende kinderen er naar Nederland komen. "Hier moesten kleinschalige locaties voor worden gevonden, maar dat is niet of nauwelijks gebeurd." Volgens haar moeten zowel de landelijke als lokale overheid nu in actie komen om ervoor te zorgen dat er meer opvangplekken komen voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv), van wie de meesten uit Syrië komen.

Nadat Unicef meldde dat de organisatie signalen kreeg dat er woensdag mogelijk tientallen minderjarige asielzoekers op stoelen moesten slapen in Ter Apel, kwam het COA met het bericht dat er toch voor iedereen een slaapplek was geregeld. Volgens Oomkens zijn er in de reguliere nachtopvang units bijgeplaatst met extra beveiliging. "Dit is verre van ideaal, dit wil je niet voor kinderen."

Unicef sprak begin deze maand ook al haar zorgen uit over de toename van het aantal amv's in de noodopvang en het gebrek aan begeleiding.

Meer uit Binnenland

Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

7 minuten geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

1 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

2 uur geleden
Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

2 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

3 uur geleden
Raad van toezicht Milieudefensie weg om verleden oud-directeur

AMSTERDAM (ANP) - De volledige raad van toezicht van Milieudefensie is opgestapt. De toezichthouders van de milieuorganisatie wisten al sinds 2015 dat oud-directeur Donald Pols vroeger actief was bij een extreemrechtse Zuid-Afrikaanse studentenbeweging, maar deden daar niets mee. Dat leidde tot "veel onrust" en "een gebrek aan vertrouwen", laten de leden van de raad donderdag weten. Ze willen met hun vertrek de rust helpen herstellen.

4 uur geleden
Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

4 uur geleden