Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unicef: per dag komen 30-50 alleenreizende asielkinderen aan

Unicef: per dag komen 30-50 alleenreizende asielkinderen aan

DEN HAAG (ANP) - Dagelijks komen er momenteel zo'n dertig tot vijftig alleenreizende asielkinderen aan in ons land. Hoewel nu sprake is van een piek, wijken deze cijfers niet af van de vooraf voorspelde aantallen, zegt Arja Oomkens, specialist kinderrechten van Unicef. De kinderrechtenorganisatie sloeg woensdagavond alarm vanwege een dreigend tekort aan bedden voor deze groep in het aanmeldcentrum in Ter Apel.

Oomkens zegt dat er in de nacht van woensdag op donderdag 351 alleenreizende kinderen in Ter Apel waren. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) bevestigt dat en laat weten dat er inmiddels zeventien elders zijn ondergebracht. Naar verwachting komen er donderdag weer tientallen bij.

In het aanmeldcentrum zijn 330 bedden voor alleenreizende kinderen, maar er is volgens Unicef onvoldoende capaciteit om ze allemaal goed te begeleiden. "Je ziet kinderen dwalen over het terrein", weet Oomkens.

Bekend bij overheid

Oomkens vertelt verder dat de overheid al lang weet hoeveel alleenreizende kinderen er naar Nederland komen. "Hier moesten kleinschalige locaties voor worden gevonden, maar dat is niet of nauwelijks gebeurd." Volgens haar moeten zowel de landelijke als lokale overheid nu in actie komen om ervoor te zorgen dat er meer opvangplekken komen voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv), van wie de meesten uit Syrië komen.

Nadat Unicef meldde dat de organisatie signalen kreeg dat er woensdag mogelijk tientallen minderjarige asielzoekers op stoelen moesten slapen in Ter Apel, kwam het COA met het bericht dat er toch voor iedereen een slaapplek was geregeld. Volgens Oomkens zijn er in de reguliere nachtopvang units bijgeplaatst met extra beveiliging. "Dit is verre van ideaal, dit wil je niet voor kinderen."

Unicef sprak begin deze maand ook al haar zorgen uit over de toename van het aantal amv's in de noodopvang en het gebrek aan begeleiding.

Meer uit Binnenland

Binnenstad Eindhoven vol, gemeente roept op niet meer te komen

EINDHOVEN (ANP) - De binnenstad van Eindhoven is vol, meldt de gemeente. Die roept op niet meer naar de stad te komen om de kampioenswedstrijd van PSV te kijken. Het is "enorm druk en alle kijkplekken rondom de schermen stromen vol", staat in een bericht.

12 minuten geleden
Malieveld in Den Haag vol met demonstranten, nog steeds toestroom

DEN HAAG (ANP) - Het Malieveld in Den Haag staat vol met demonstranten tegen het kabinetsbeleid rond Israël, ziet een ANP-verslaggever. Ook de wegen eromheen staan vol. Ondertussen komen er nog altijd demonstranten aan.

38 minuten geleden
Halsema wil dat kabinet optreedt tegen ambassadeur Israël

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam gaat ervan uit dat het kabinet actie onderneemt tegen de Israëlische ambassadeur in Nederland Modi Ephraim. In het tv-programma Buitenhof zondag hekelde ze de reactie die de ambassadeur gaf op haar toespraak in de gemeenteraad afgelopen week. Daarin riep ze het kabinet op Israël tot de orde te roepen en "de gruwelijkheid van de mensenrechtenschendingen" in Gaza te veroordelen.

39 minuten geleden
Markt in Eindhoven vol met PSV-fans

EINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven is de Markt vol. PSV-fans die de wedstrijd zondagmiddag in de stad willen zien, kunnen die ook volgen via schermen op andere locaties, meldt de organisatie. Bezoekers kunnen bijvoorbeeld naar het Stadhuisplein, waar de finale ook wordt uitgezonden.

42 minuten geleden
Vermiste kinderen vermoedelijk bij vader, zorgen over welzijn

GRONINGEN (ANP) - De twee vermiste kinderen voor wie de politie een Amber Alert heeft uitgegeven, zijn vermoedelijk in gezelschap van hun vader. Die heeft ze "mogelijk" onttrokken aan het ouderlijk gezag, meldt de politie.

46 minuten geleden
Al tienduizenden mensen op Malieveld voor Gaza-protest

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag stonden omstreeks 12.45 uur al tienduizenden vrijwel unaniem in het rood geklede mensen. Zij zijn daar voor een protest tegen het kabinetsbeleid rond Israël.

1 uur geleden
Drukte op stations met in het rood geklede demonstranten

UTRECHT (ANP) - Op Utrecht Centraal is het druk met mensen die naar de Gaza-demonstratie in Den Haag willen. Een ANP-verslaggever ziet volle treinen. Niet iedereen kan meteen mee. Op het perron staan veel demonstranten die in het rood zijn gekleed.

1 uur geleden