Unicef: per dag komen 30-50 alleenreizende asielkinderen aan
DEN HAAG (ANP) - Dagelijks komen er momenteel zo'n dertig tot vijftig alleenreizende asielkinderen aan in ons land. Hoewel nu sprake is van een piek, wijken deze cijfers niet af van de vooraf voorspelde aantallen, zegt Arja Oomkens, specialist kinderrechten van Unicef. De kinderrechtenorganisatie sloeg woensdagavond alarm vanwege een dreigend tekort aan bedden voor deze groep in het aanmeldcentrum in Ter Apel.
Oomkens zegt dat er in de nacht van woensdag op donderdag 351 alleenreizende kinderen in Ter Apel waren. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) bevestigt dat en laat weten dat er inmiddels zeventien elders zijn ondergebracht. Naar verwachting komen er donderdag weer tientallen bij.
In het aanmeldcentrum zijn 330 bedden voor alleenreizende kinderen, maar er is volgens Unicef onvoldoende capaciteit om ze allemaal goed te begeleiden. "Je ziet kinderen dwalen over het terrein", weet Oomkens.
Bekend bij overheid
Oomkens vertelt verder dat de overheid al lang weet hoeveel alleenreizende kinderen er naar Nederland komen. "Hier moesten kleinschalige locaties voor worden gevonden, maar dat is niet of nauwelijks gebeurd." Volgens haar moeten zowel de landelijke als lokale overheid nu in actie komen om ervoor te zorgen dat er meer opvangplekken komen voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv), van wie de meesten uit Syrië komen.
Nadat Unicef meldde dat de organisatie signalen kreeg dat er woensdag mogelijk tientallen minderjarige asielzoekers op stoelen moesten slapen in Ter Apel, kwam het COA met het bericht dat er toch voor iedereen een slaapplek was geregeld. Volgens Oomkens zijn er in de reguliere nachtopvang units bijgeplaatst met extra beveiliging. "Dit is verre van ideaal, dit wil je niet voor kinderen."
Unicef sprak begin deze maand ook al haar zorgen uit over de toename van het aantal amv's in de noodopvang en het gebrek aan begeleiding.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
13 uur geleden