Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF-onderzoek: kinderen in Nederland vrezen uitsluiting

UNICEF-onderzoek: kinderen in Nederland vrezen uitsluiting

DEN HAAG (ANP) - Kinderen in Nederland maken zich zorgen over pesten, het tekort aan betaalbare woonruimte voor jongeren en armoede. "Die onderwerpen hebben allemaal te maken met een gevoel van uitsluiting en zorgen over niet mee kunnen doen", zegt directeur Suzanne Laszlo van UNICEF Nederland.

De VN-kinderorganisatie liet onderzoekbureau Ipsos I&O aan duizend kinderen en jongeren van 10 tot 18 jaar vragen welke thema's ze belangrijk vinden. Pesten werd door 45 procent genoemd, ook dat dat vaak onzichtbaar gebeurt voor docenten en opvoeders.

Te weinig en te dure woningen noemden 41 procent van de ondervraagden, vooral de bijna volwassenen. Zij maken zich er zorgen over of ze wel op kamers kunnen als ze gaan studeren en hoe dat hun studiekeuze kan beïnvloeden.

Armoede en het daardoor niet volledig kunnen meedoen aan bijvoorbeeld schoolreisjes of sporten is voor 39 procent een punt van zorg. De jongeren vinden dan ook dat alle kinderen moeten kunnen meedoen aan dergelijke activiteiten.

Het advies dat naar aanleiding van het onderzoek is geformuleerd, "luister naar kinderen en jongeren", wordt maandag overhandigd aan politici. Dat gebeurt tijdens de door UNICEF uitgeroepen Jongeren Prinsjesdag in een oude schoolbus, waarin een aantal politici meerijdt en in gesprek gaat met de jongeren.

Meer uit Binnenland

Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

3 uur geleden
Baby in opvang Ter Apel door ongeval overleden

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.

10 uur geleden
Actie Greenpeace in hoofdgebouw Lelystad Airport voorbij

LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.

11 uur geleden
Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

13 uur geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

14 uur geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

14 uur geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

15 uur geleden