UNICEF-onderzoek: kinderen in Nederland vrezen uitsluiting
DEN HAAG (ANP) - Kinderen in Nederland maken zich zorgen over pesten, het tekort aan betaalbare woonruimte voor jongeren en armoede. "Die onderwerpen hebben allemaal te maken met een gevoel van uitsluiting en zorgen over niet mee kunnen doen", zegt directeur Suzanne Laszlo van UNICEF Nederland.
De VN-kinderorganisatie liet onderzoekbureau Ipsos I&O aan duizend kinderen en jongeren van 10 tot 18 jaar vragen welke thema's ze belangrijk vinden. Pesten werd door 45 procent genoemd, ook dat dat vaak onzichtbaar gebeurt voor docenten en opvoeders.
Te weinig en te dure woningen noemden 41 procent van de ondervraagden, vooral de bijna volwassenen. Zij maken zich er zorgen over of ze wel op kamers kunnen als ze gaan studeren en hoe dat hun studiekeuze kan beïnvloeden.
Armoede en het daardoor niet volledig kunnen meedoen aan bijvoorbeeld schoolreisjes of sporten is voor 39 procent een punt van zorg. De jongeren vinden dan ook dat alle kinderen moeten kunnen meedoen aan dergelijke activiteiten.
Het advies dat naar aanleiding van het onderzoek is geformuleerd, "luister naar kinderen en jongeren", wordt maandag overhandigd aan politici. Dat gebeurt tijdens de door UNICEF uitgeroepen Jongeren Prinsjesdag in een oude schoolbus, waarin een aantal politici meerijdt en in gesprek gaat met de jongeren.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
5 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
9 uur geleden