Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF-onderzoek: kinderen in Nederland vrezen uitsluiting

UNICEF-onderzoek: kinderen in Nederland vrezen uitsluiting

DEN HAAG (ANP) - Kinderen in Nederland maken zich zorgen over pesten, het tekort aan betaalbare woonruimte voor jongeren en armoede. "Die onderwerpen hebben allemaal te maken met een gevoel van uitsluiting en zorgen over niet mee kunnen doen", zegt directeur Suzanne Laszlo van UNICEF Nederland.

De VN-kinderorganisatie liet onderzoekbureau Ipsos I&O aan duizend kinderen en jongeren van 10 tot 18 jaar vragen welke thema's ze belangrijk vinden. Pesten werd door 45 procent genoemd, ook dat dat vaak onzichtbaar gebeurt voor docenten en opvoeders.

Te weinig en te dure woningen noemden 41 procent van de ondervraagden, vooral de bijna volwassenen. Zij maken zich er zorgen over of ze wel op kamers kunnen als ze gaan studeren en hoe dat hun studiekeuze kan beïnvloeden.

Armoede en het daardoor niet volledig kunnen meedoen aan bijvoorbeeld schoolreisjes of sporten is voor 39 procent een punt van zorg. De jongeren vinden dan ook dat alle kinderen moeten kunnen meedoen aan dergelijke activiteiten.

Het advies dat naar aanleiding van het onderzoek is geformuleerd, "luister naar kinderen en jongeren", wordt maandag overhandigd aan politici. Dat gebeurt tijdens de door UNICEF uitgeroepen Jongeren Prinsjesdag in een oude schoolbus, waarin een aantal politici meerijdt en in gesprek gaat met de jongeren.

Meer uit Binnenland

Reconstructie moet meer duidelijkheid geven over dood vrouw Oss

ROTTERDAM (ANP) - Justitie gaat in de zaak over de dood van een 24-jarige vrouw uit Oss (Noord-Brabant) op het Kralingseplein in Rotterdam afgelopen november een reconstructie uitvoeren. De jonge vrouw kwam om het leven toen in de auto waar ze in reed een pistool afging. De reconstructie wordt gedaan in een soortgelijk voertuig, zodat de verdachte kan laten zien wat die avond heeft plaatsgevonden, legde het Openbaar Ministerie donderdag uit op een inleidende zitting in de rechtbank in Rotterdam. Het hele proces wordt gefilmd.

4 minuten geleden
Hof veroordeelt Ali B tot drie jaar cel in zedenzaak

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B donderdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar voor de verkrachting van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo en de verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.

17 minuten geleden
Hof acht Ali B schuldig aan verkrachting van Ellen ten Damme

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam acht Ali B (44) schuldig aan een verkrachting van Ellen ten Damme in een hotel in Marokko.

19 minuten geleden
Hof spreekt Ali B vrij van aanranding Jill Helena

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft Ali B vrijgesproken van aanranding van zangeres Jill Helena in 2018. Er is onvoldoende steunbewijs. Het Openbaar Ministerie had om dezelfde reden om vrijspraak gevraagd.

21 minuten geleden
Hof acht Ali B schuldig aan verkrachting vrouw op schrijverskamp

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam oordeelt in de zedenzaak tegen Ali B dat er voldoende wettig en overtuigend bewijs is voor het verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018.

21 minuten geleden
Stewardess KLM wordt getest op hantavirus na milde klachten

DEN HAAG (ANP) - Een stewardess van KLM wordt getest op het hantavirus. Dat bevestigt het ministerie van Volksgezondheid na berichtgeving van RTL Nieuws. De vrouw uit Haarlem was eerder in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg in contact gekomen met een Nederlandse vrouw die later overleed aan het virus.

36 minuten geleden
Tweede evacuatievliegtuig cruiseschip aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het tweede medische evacuatievliegtuig met een ziek bemanningslid van het cruiseschip Hondius is donderdagochtend geland op Schiphol. Het is niet bekend wie aan boord was, een 56-jarige Brit of een 41-jarige Nederlander. Na aankomst reed het vliegtuig naar het oostelijke deel van Schiphol, waar meerdere ambulances stonden te wachten, zag een ANP-fotograaf.

1 uur geleden