Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: nu meer kinderen met obesitas dan met ondergewicht

UNICEF: nu meer kinderen met obesitas dan met ondergewicht

DEN HAAG (ANP) - Het aantal kinderen met ernstig overgewicht overtreft dit jaar voor het eerst het aantal kinderen met ondergewicht, schat UNICEF in een woensdag verschenen rapport. De VN-kinderrechtenorganisatie becijfert dat bijna een op de tien kinderen tussen de 5 en 19 jaar obesitas heeft. Het aantal kinderen met ondergewicht is de afgelopen jaren juist geleidelijk afgenomen.

UNICEF baseert zich op exacte cijfers tot 2024 en trekt de lijn van daaruit door. Als de trend dit jaar hetzelfde is als in voorgaande jaren, wat wel de verwachting is, komt het aantal kinderen met obesitas uit op 9,4 procent en het aantal kinderen met ondergewicht op 9,2 procent.

Het percentage kinderen met overgewicht stijgt al jaren. UNICEF wijst als verklaring vooral op de wereldwijde opmars van ongezond eten, zoals fastfood en frisdrank met veel suiker. "De verkoop van ultrabewerkt voedsel stijgt sterk, vooral in landen met middeninkomens", stelt de organisatie, die eraan toevoegt dat dit ongezonde eten vaak goedkoper is dan bijvoorbeeld verse groente of fruit. UNICEF wijst ook op de effecten van op kinderen gerichte marketing. Overheden zouden hier meer tegen moeten ondernemen, vindt de VN-organisatie.

"Om obesitas en overgewicht te bestrijden, moeten we werken aan een omgeving waarin ouders en kinderen makkelijker gezonde keuzes kunnen maken", voegt directeur Suzanne Laszlo van UNICEF Nederland eraan toe. Naast gezonde voeding hebben kinderen voldoende beweging en slaap nodig. "Een effectieve aanpak richt zich niet alleen op ouders en kinderen, maar ook op scholen, zorgprofessionals, sportclubs, bedrijven en beleidsmakers."

Meer uit Buitenland

Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

1 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

2 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

4 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

5 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

6 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

6 uur geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

7 uur geleden