Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF: Nederland heeft kinderarmoede niet kunnen verminderen

UNICEF: Nederland heeft kinderarmoede niet kunnen verminderen

DEN HAAG (ANP) - Nederland is er de afgelopen jaren niet in geslaagd om armoede onder kinderen te verminderen. Dat concludeert UNICEF in een woensdag gepubliceerd rapport over kinderarmoede in 39 landen, waarbij de periode 2012-2014 is vergeleken met de jaren 2019-2021.

Van de onderzochte landen staat Nederland op de zeventiende plek als het gaat om kinderarmoede. Maar de hulporganisatie heeft ook een ranglijst gemaakt waarin wordt bijgehouden hoe succesvol landen de afgelopen jaren waren in het terugdringen van armoede onder kinderen. Daarbij eindigt Nederland op plek 27. Volgens het rapport is het aandeel kinderarmoede in Nederland nauwelijks veranderd: van 12,6 procent in 2012 naar 12,7 procent in 2021.

Andere onderzochte landen hebben dat in dezelfde periode beter gedaan. Zo daalde armoede onder Hongaarse kinderen van 23,3 naar 10,1 procent, meldt UNICEF. In Polen daalde het aantal kinderen in armoede van 23,3 naar 14,3 procent en in Slovenië ging het percentage van 14,7 naar 9,3 procent.

"Deze bevindingen wijzen erop dat Nederland, ondanks zijn welvaart, nog wel een lange weg te gaan heeft in de strijd tegen armoede onder kinderen", zegt Suzanne Laszlo, directeur van UNICEF Nederland. "Niet iedereen profiteert van de welvaart. Het is duidelijk dat er een behoefte is aan een meer gerichte en effectieve aanpak, die verder gaat dan alleen economische voorspoed en zich richt op de werkelijke behoeften en uitdagingen van gezinnen in armoede."

UNICEF ziet wel dat in Nederland stappen worden gezet om kinderarmoede te bestrijden. "Volgens cijfers van het CBS lijkt de armoede in de jaren na 2021 te dalen, maar er bestaat zorg dat dit deels komt door tijdelijke regelingen, waardoor de daling niet structureel is", aldus UNICEF Nederland.

De hulporganisatie is enigszins hoopvol over de verhoging van het kindgebonden budget in 2024 en over dat de Tweede Kamer heeft ingestemd met een verhoging van de huurtoeslag. "Het is essentieel dat Nederland grootschalig blijft inzetten op structurele verbetering van de bestaanszekerheid en daar zijn deze stappen belangrijk in. Tegelijk vormen ze een druppel op de gloeiende plaat", aldus Laszlo.

Het aantal kinderen dat in armoede leeft, is in alle onderzochte landen samen met 8 procent gedaald. Toch blijft UNICEF de situatie "zorgwekkend" vinden. "Er zijn nog steeds meer dan 69 miljoen kinderen die in een situatie van armoede verkeren."

Meer uit Binnenland

Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

4 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

7 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

7 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

8 uur geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na botsing met politieauto in Limburg

SINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Koningspaar feliciteert Van 't Wout met tweede gouden medaille

MILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".

11 uur geleden
Onderzoek: meer dan helft Nederland steunt delen MAGA-ideologie

WASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.

12 uur geleden